Od poniedziałku w koreańskim Suwon rozgrywane będą mistrzostwa świata dywizji IB w hokeju na lodzie kobiet. O awans na bezpośrednie zaplecze elity walczyć będzie reprezentacja Polski.

W ubiegłym roku podczas turnieju w Katowicach Biało-Czerwone zanotowały tylko jedną porażkę – z rozpędzoną jeszcze po „domowych” igrzyskach olimpijskich reprezentacją Chin, naszpikowaną hokeistkami naturalizowanymi z Kanady i USA. To oznaczało kolejny rok w dywizji IB, która w tym roku swój turniej gra w Korei Południowej. Oprócz gospodyń Polki znów mierzyć się będą z Włoszkami, Kazaszkami i Słowenkami, a także z mistrzyniami ubiegłorocznej dywizji IIA, Brytyjkami.

W kraju szlifowałyśmy formę na mistrzostwa podczas zgrupowania w Katowicach. W Korei Południowej chcemy wygrać mistrzostwa. Bardzo liczymy na wsparcie kibiców w walce o zwycięstwo – powiedziała przed turniejem Karolina Późniewska, kapitan reprezentacji Polski. Największymi rywalkami w walce o awans do dywizji IA wydają się Włoszki – to z nimi w ubiegłym roku podopieczne Zbigniewa Wróbla wygrały walkę o drugie miejsce, pokonując je po dogrywce.

W tym sezonie Polki zagrały pięć spotkań, w tym aż trzy ze Squadra Azzurre. W grudniu jeden mecz towarzyski Orlice wygrały po dogrywce, drugi przegrały po karnych. W lutym natomiast Biało-Czerwone wzięły udział w Turnieju Czterech Narodów w Katowicach – Włoszkom uległy wówczas 1:2, ale też pokonały 3:1 Brytyjki, a z uczestniczkami ostatnich igrzysk olimpijskich w Pekinie, Dunkami, przegrały tylko 3:5.

W poniedziałek Polki rozpoczną turniej meczem ze Słowenkami. We wtorek zmierzą się z Koreankami, a w czwartek z Brytyjkami. W weekend nasze hokeistki czekają najtrudniejsze wyzwania – sobotni pojedynek z Kazaszkami i zaplanowane jako ostatni mecz mistrzostw w Suwon starcie z Włoszkami.

Skład reprezentacji Polski:

Bramkarki: Agata Kosińska-Horzelska, Martyna Sass (obie ŽHK Poprad), Nadia Ratajczyk (GKS Stoczniowiec Gdańsk)

Obrończynie: Klaudia Chrapek, Wiktoria Gogoc, Patrycja Sfora, Alicja Wcisło (wszystkie BS Polonia Bytom), Natalia Kamińska, Dominika Korkuz (obie GKS Stoczniowiec Gdańsk), Wiktoria Kędra (SKKH Atomówki GKS Tychy),

Napastniczki: Maja Brzezińska, Magdalena Łąpieś, Alicja Siejka (wszystkie GKS Stoczniowiec Gdańsk), Ewelina Czarnecka (ŽHK Poprad), Wiktoria Dziwok, Aneta Krzemień, Karolina Późniewska, Ida Talanda (wszystkie BS Polonia Bytom), Aleksandra Górska (SKKH Atomówki GKS Tychy), Tatiana Onyszczenko, Olivia Tomczok (obie Neuchâtel HAD), Wiktoria Sikorska (Stocksund Danderyd Enebyberg), Joanna Strzelecka (UKHK Unia Oświęcim)

 

źródło: PZHL/inf. własna

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, naiwny idealista