Za nami pierwszy dzień 65. PZLA Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. Padły znakomite wyniki w biegach sprinterskich i przez płotki.

W sesji wieczornej na bieżnie pierwsze wyszły kobiety do biegu na 60 metrów przez płotki. Zwyciężyła z nowym rekordem życiowym Karolina Kołeczek (7,96). Wicemistrzynią Polski została także z rekordem życiowym Pia Skrzyszowska (7,98). Na najniższym stopniu podium zameldowała się Klaudia Wojtunik (8,20).

W biegu na 60 metrów wygrała faworytka Ewa Swoboda (7,10). Ten czas to nowy halowy rekord Mistrzostw Polski. Na drugim miejscu finiszowała Klaudia Adamek (7,34). Trzecie miejsce zdobyła Marika Popowicz-Drapała (7,35).

Wśród mężczyzn zwyciężył Remigiusz Olszewski (6,59). Wyprzedził Przemysława Słowikowskiego (6,65) i Rafała Łupińskiego (6,69). Temu ostatniemu zabrakło 0.01 sekundy do wypełnienia minimum na HME w Toruniu.

Mistrzynią Polski w skoku o tyczce została Naama Bernstein (4,10). Druga była Anna Łyko (4,00). Podium uzupełniła Victoria Kalitta (4,00). Łyko zdobyła srebro, gdyż miała mniej straceń od Kalitty.

W skoku wzwyż mężczyzn po emocjonujących skokach wygrał Norbert Kobielski (2,22). Na drugim stopniu uplasował się Mateusz Kołodziejski (2,19). Podium uzupełnił Gracjan Wiśniewski (2,12).

W trójskoku najlepszy był Adrian Świderski (16,62). Wicemistrzem został Karol Hoffmann (16,05), a trzecie Filip Sacha (15,39).

U kobiet zwyciężyła Adrianna Szóstak (13,56). Druga była Agnieszka Bednarek (13,15). Na trzecim stopniu podium uplasowała się Karolina Młodawska (13,12).

W eleminacyjnych biegach na 800 metrów kobiet najlepsze okazały się Angelika Cichocka (2,05.79) i Joanna Jóźwik (2,05.82). U mężczyzn Adam Kszczot (1,49.10).

Minimum na Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu w pchnięciu kulą wypełniła Klaudia Kardasz (18,57). Drugie miejsce zajęła Maja Ślepowrońska (16,56), a trzecie Ewa Różańska (15,91).

Przed ostatnią konkurencją w wieloboju apetyt na rekord życiowy powyżej 4400 punktów liczyła Adrianna Sułek. Niestety w biegu na 800 metrów ustawiła się z tyłu stawki. Na 400 metrów przed metą zaatakowała. Na mecie miała 2:24.73 i dowiedziała się, że jest mistrzynią Polski, ale po kilku minutach została zdyskwalifikowana za minimalne przekroczenie wewnętrznej linii na łuku bieżni. Złoto wywalczyła Paulina Ligarska (4353 pkt.). Wicemistrzynią została Julia Słocka (4076 pkt.). Brązowy medal przypadł Edycie Bielskiej (3902 pkt.).

Ostatnią konkurencją były biegi na 1500 metrów. Wśród kobiet triumfowała Martyna Galant (4:24,04) przed Klaudią Kazimierską (4:24,33) i Elizą Megger (4:24,53).

Natomiast do ostatnich metrów u mężczyzn rywalizowali Marcin Lewandowski i Michał Rozmys. Lepszy okazał się Lewandowski (3:40,14), przed Rozmysem (3:40,26). Trzeci był Adam Czerwiński (3:44,13).

Jutro sesja poranna rozpoczyna się od 11:00. Natomiast sesja wieczorna od 15:50. Transmisja z drugiego dnia od 15:45 na kanale sportowym TVP Sport.