Reprezentant Polski Przemysław Karnowski został nowym zawodnikiem Polskiego Cukru Toruń! 24-latek podpisał kontrakt z drużyną ze swojego rodzinnego miasta na jeden sezon. Brązowi medaliści EBL i zdobywcy Pucharu Polski z poprzedniego sezonu poinformowali o tym na specjalnej konferencji prasowej, zorganizowanej w SP nr 24, której Big Mamba jest absolwentem.

Mierzący 214 cm i ważący 123 kg zawodnik swoją przygodę z basketem rozpoczynał          w barwach MKS Katarzynki Toruń, potem grał m.in. w Inowrocławiu, Włocławku, ponownie Toruniu i Władysławowie. Ostatni raz w naszym kraju występował w sezonie 2011/12, kiedy reprezentował Siarkę Jezioro Tarnobrzeg. W jej barwach otrzymał wyróżnienie dla najlepszego debiutanta sezonu w Polskiej Lidze Koszykówki.

W maju 2012 podjął decyzję o rozpoczęciu studiów w Stanach Zjednoczonych i grze dla uniwersyteckiej drużyny Gonzaga Bulldogs, z którą rok temu wywalczył wicemistrzostwo ligi NCAA, a sam zdobył nagrodę im. Karrema Abdul-Jabbara dla najlepszego centra  (środkowego) rozgrywek.

Po udanych występach w barwach Buldogów powrócił do Europy. W lipcu 2017 został zawodnikiem MoraBanc Andorra, skąd w trakcie sezonu przeniósł się do zespołu Montakit Fuenlabrada. W hiszpańskiej lidze ACB, której uczestnikami są wymienione kluby oraz rozgrywkach europejskich pucharów rozegrał w sumie 33 mecze. Spędzał na parkiecie średnio 14,5 minuty, podczas których rzucał 6 punktów, miał 2,5 zbiórki, 0,4 asysty i 0,3 bloku na mecz.

FOT.mvp magazyn / Marcin Morkowski
UDOSTĘPNIJ
Avatar
Komentator RadioGol.pl i prowadzący magazyn "Nasza Piłka". Młody entuzjasta sportu w każdej postaci. Zarówno czynnie, jak i biernie