Rywalizacja Milanu z Napoli to absolutny hit tej 10 kolejki Serie A, który ostatecznie może mieć kluczowy wpływ na dalszą rywalizację. Kolejny występ wielkiego trio Milanu i powrót do formy Kvary, który z mecz na mecz prezentuje coraz lepszy poziom. Początek spotkania w Neapolu o 20:45

Napoli, czyli gospodarze dzisiejszego spotkania po przerwie reprezentacyjnej pokazują zupełnie inne oblicze, kapitalne punktując Hellas Veronę, a później odnieśli kolejne zwycięstwo w Lidze Mistrzów, tym razem nad Unionem Berlin. Zwycięstwo 3:1 z Hellasem to wybitne spotkanie Khvichy Kvaratskhelii, który po raz pierwszy od dłuższego czasu pokazał w pełni swoje kapitalne umiejętności, strzelając 2 bramki, bawiąc się z obrońcami rywali. Napoli na ten moment zajmuje 4 miejsce z 17 punktami, przegrywając w tym sezonie 2 spotkania oraz 2 zakończyli remisem. Przed Neapolitańczykami teraz ciężki okres, ponieważ w kolejnych spotkaniach oprócz Ligi Mistrzów czekają ich mecze z Atalanta, Interem oraz Juventusem, co będzie prawdziwym testem dla drużyny Rudiego Garcii. W dzisiejszym starciu myślę, że mają równe szanse i tylko od sytuacji w meczu będzie zależeć wynik tego spotkania. 

Milan, czyli drużyna Stefano Piolego w ostatnim meczu została mocno skarcona przez PSG, ulegając im, aż 3:0 a wcześniej przegrywając z Juventusem 1:0. W przeciwieństwie do swoich dzisiejszych rywali po przerwie na kadrę zaczęło się wszystko sypać, co jest zauważalne również w wynikach. Kolejne spotkania to w miarę łatwy terminarz, ale również muszą się skupić na Lidze Mistrzów, w której sytuacja nie jest idealna. Leao, czy też Pulisic muszą wziąść Milan na swoje barki i już dziś pokazać pełnie swoich umiejętności. Na ten moment zajmują 3 miejsce z 21 punktami i mają dość wyraźną przewagę nad Napoli, jednak w przypadku porażki będzie to już tylko 1 punkt różnicy, a po wczorajszym meczu Juventus wyprzedził ich bezpośrednio w tabeli, wskakując na pierwsze miejsce. Milan ma równe szanse tak jak Napoli i dziś musi się skupić na tym spotkanie, aby sytuacja w tabeli nie była zbyt skomplikowana. Początek spotkania o 20:45.

Dominik Ochab 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.