Koszykarze Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski, po raz pierwszy w historii klubu wywalczyli tytuł Mistrza Polski. Żółto-niebiescy w finale pokonali zespół Enea Zastal BC Zielona Góra.

To juz jest koniec! Po sześciu meczach w finale Energa Basket Liga 2020/2021, ze zwycięstwa 4:2, cieszy się zespół prowadzony przed Igora Milicicia. Chorwacki szkoleniowiec w grudniu zastąpił na tym stanowisku Łukasza Majewskiego i powrócił do EBL w wielkim stylu. W meczu numer sześć, jego zespół pokonał broniących mistrzowskiego tytułu zawodników z Zielonej Góry 92:85. Od początku spotkania zawodnicy Stali narzucili swój styl gry i po pierwszej kwarcie prowadzili 34:13. Zastal nie zamierzała się poddać i odrobiła częśc strat. Po połowie meczu na tablicy oglądaliśmy wynik 51:36. W trzeciej kwarcie ponownie do głosu powrócili żółto-niebiescy, a zakończyła się ona wynikiem – 72:53. Ostatnie dziesięc minut to wspaniała walka obu zespołów. Ostatkiem sił koszykarze ternera Żana Tabaka walczyli o odrobienie strat. Stal utrzymała bezpieczny dystans i ostatecznie zwyciężyła różnicą siedmu punktów, zdobywając pierwsze w  historii Mistrzostwo Polski!

Nagrodę dla wyróżniającego się zawodnika z drużyny wicemistrza, trafiła do Łukasza Koszarka (Enea Zastal BC Zielona Góra).

Nagroda MVP: Jakub Garbacz (Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski 4 – 2 Enea Zastal BC Zielona Góra (75:89, 87:71, 90:81, 95:80, 101:105, 92:85)

Autor: Mateusz Gajda