Przed nami kolejne emocje w Pucharze Polski! Dziś Górnik Łęczna podejmie na swoim stadionie Cracovię. Zapraszamy na zapowiedź tego spotkania.

Gospodarze dzisiejszego pojedynku, zespół Górnika Łęczna, znakomicie spisuje się w 1 Lidze. Po 9. kolejkach zajmują 2. miejsce z dorobkiem 19 punktów. Na dodatek podopieczni trenera Ireneusza Mamrota nie przegrali do tej pory żadnego spotkania w lidze. Natomiast goście z Ekstraklasy, drużyna Cracovii, zajmują 11. miejsce w tabeli, po blamażu z Pogonią Szczecin. Na swoim stadionie przegrali z “Portowcami” aż 1:5. Trzeba dodać, że był to debiut Kamila Glika. Z pewnością nie należał on do udanych. Celem klubu z Łęcznej jest oczywiście awans do Ekstraklasy, a biorąc pod uwagę obecną formę zawodników Górnika, to jest to jak najbardziej możliwe. Cracovia za cel ma raczej spokojne utrzymanie, zakończenie sezonu w środku tabeli. Najlepszym zawodnikiem Górnika do tej pory jest zdecydowanie 23-letni pomocnik Egzon Kryeziu. W lidze strzelił on już 4 bramki. W Cracovii zdobywanie bramek jest bardzo porozkładane na kilku piłkarzy, ale generalnie wyróżnia się Michał Rakoczy. Wiele akcji przechodzi przez niego. Dwa razy wpisał się na listę strzelców, a raz posłał ostatnie podanie. W Łęcznej zapowiada nam się bardzo ciekawe spotkanie i obie ekipy będą chciały przejść dalej, ale tylko jednej z nich się to uda. Która drużyna okaże się zwycięska? O tym dowiemy się około godziny 20:00.

Spotkanie 1. rundy Pucharu Polski pomiędzy Górnikiem Łęczna a Cracovią rozpocznie się o godzinie 18:00 na stadionie w Łęcznej, a sędzią tego pojedynku będzie Łukasz Kuźma.

Robert Sychowski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.