Włoch Filippo Ganna z ekipy Ineos Grenadiers wygrał w miejscowości Camigliatello Silano piąty etap wyścigu kolarskiego Giro d’Italia. Na prowadzeniu umocnił się trzeci na mecie Portugalczyk Joao Almeida (Deceunick-Quick Step).

Ganna odniósł drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznej edycji Giro. Był pierwszym liderem po wygraniu otwierającej wyścig jazdy indywidualnej na czas w Palermo. W środę triumfował po samotnej ucieczce, uzyskując na mecie 34 sekundy przewagi nad grupą z faworytami wyścigu.

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) finiszował na 11. miejscu, a w klasyfikacji generalnej awansował z 11. na 10. pozycję.

Na 225-kilometrowym etapie w Kalabrii brał udział w długiej ucieczce, a ostatnie 17 km pokonał samotnie, w deszczu i we mgle, imponując odwagą na zjazdach.