Pierwszą rundę turnieju w Gdyni przeszły tylko dwie z pięciu Polek. Wynik średni, ale nie słaby. Już jutro odbędą się mecze 1/8 finału z udziałem Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy.

Nuria Parrizas-Diaz była za mocna dla Magdaleny Fręch. Polska tenisistka urwała Hiszpance jednego seta, ale stać było ją jedynie na to. Przeciwniczka grała lepiej, co spowodowało, że wygrała spotkanie 2-1. Podobnie było w spotkaniu Weroniki Baszak z Aliaksandrą Sasnowicz. Tutaj jednak powinna być widoczna zdecydowana różnica klas na korcie. Tak się nie stało. Polka starała się dotrzymywać kroku dużo bardziej doświadczonej rywalce i wygrała nawet pierwszego seta. Dwa kolejne to porażka, ale i tak był to dość wyrównany mecz jak na zawodniczki, które dzieli ponad tysiąc miejsc w rankingu WTA.

Jedyną reprezentantką Polski, która wygrała swój mecz, była dziś Katarzyna Kawa. W trzysetowym, dwugodzinnym pojedynku pokonała Terezę Mrdezę. Chorwatkę stać było jedynie na zwycięstwo w drugim secie. Kawa zagrała poprawnie, nie nadzwyczajnie, ale dało jej to awans do drugiej rundy.