Po pierwszej, niezwykle ciekawej rundzie na parkietach Futsal Ekstraklasy przyszedł czas na rewanże! Już w sobotę i niedzielę (12 i 13 stycznia) rozpocznie się druga seria spotkań. Która z drużyn najlepiej wejdzie w 2019 rok? 

Najciekawiej zapowiadają się pierwsze trzy sobotnie mecze, które dadzą nam na pewno wiele emocji. Akademicy z Katowic wybiorą się do Chojnic, wicelider z Torunia podejmie wicemistrzów ze Zduńskiej Woli, natomiast Clearex Chorzów stoczy bój z Red Dragons Pniewy. W każdym z tych meczy, już od samego początku, każdy zdobyty punkt będzie niezwykle ważny, bowiem walka o pierwszą szóstkę jest niezwykle zacięta.

Sobota, 12.01.2019

Red Devils Chojnice – AZS UŚ Katowice
W pierwszym spotkaniu obu tych zespołów, w Katowicach, nieoczekiwanie lepsza okazała się drużyna Czerwonych Diabłów (3-1). Mimo to, drużyna z Chojnic zajmuje miejsce za drużyną ze Śląska z dorobkiem 10 punktów, natomiast Katowiczanie będą chcieli od początku walczyć o pierwszą szóstkę. Śmiało można powiedzieć, że ten mecz będzie jednym z najciekawszych w tej kolejce, bowiem zarówno jedni, jak i drudzy nie mogą sobie pozwolić na wpadkę w kontekście walki o grupę mistrzowską. Początek spotkania w Chojnicach o 16:30!

Najciekawsze spotkanie 12 kolejki?

FC Toruń – Gatta Active Zduńska Wola
Torunianie zakończyli pierwszą rundę na drugim miejscu z dorobkiem 26 punktów. Wicemistrzowie Polski z kolei tracą aż osiem punktów do drużyny z Torunia i zajmują 5 miejsce w tabeli. Nie zmienia to faktu, że będzie to niezwykle ciekawe widowisko. Oba zespoły bowiem jako jedyne znalazły sposób na Mistrzów Polski z Bielska-Białej. Gatta ma dużo cięższą sytuację w kontekście walki o podium, dlatego nie może sobie pozwolić na kolejne wpadki. Toruń z kolei będzie chciał utrzymać znakomitą passę. Kto okaże się zwycięski w tym spotkaniu? Pierwszy gwizdek o 17:30!

Clearex Chorzów – Red Dragons Pniewy
Spotkanie w Pniewach pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zdemolowaniem drużyny ze Śląska. Czerwone Smoki bowiem rozbiły Clearex aż 6-0. Mimo to, sytuacja w tabeli tego nie odzwierciedla. Chorzowian dzieli jeden punkt do podium (4 miejsce, 20 punktów) natomiast Pniewy zajmują 6 miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Mecze w górnej szóstce zawsze są emocjonujące, dlatego i tym razem liczymy na ciekawe widowisko. Początek spotkania o 18:00!

AZS UG Gdańsk – Piast Gliwice
Pojedynek o wyjście z grupy spadkowej. W tym meczu na pewno nie będzie kalkulacji, bowiem Gdańsk z dorobkiem 8 punktów zajmuje 11 miejsce, natomiast Piast zdołał zgromadzić 9 oczek i plasuje się na 10 miejscu. Gliwiczanie wydają się być faworytem w tym spotkaniu, ale pierwsza runda pokazała, że dosłownie wszystko się może zdarzyć. Czy Akademicy z Gdańska wyjdą ze strefy spadkowej? Czy może Piast zdoła rozpocząć wędrówkę w górę tabeli? Początek o 18:00!

Niedziela, 13.01.2019

Pogoń Szczecin – KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Niedzielne zmagania to dwa spotkania, które nie powinny przynieść niespodzianek. Pogoń Szczecin podejmie u siebie znakomitego beniaminka z Jelcza-Laskowice, który zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Drużyna ze Szczecina pod wodzą nowego trenera będzie chciała opuścić strefę spadkową, ale na początek czeka ich niezwykle trudne spotkanie. Czy Portowcom uda się sprawić niespodziankę? Początek meczu o 16:00.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – Rekord Bielsko-Biała 
Pierwsze spotkanie tych drużyn obyło się bez niespodzianki, jak będzie tym razem? Rekord, jak już można się przyzwyczaić, przewodzi w tabeli Futsal Ekstraklasy. MOKS cały czas walczy o wejście do pierwszej szóstki. Białostoczan czeka niezwykle trudne zadanie w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Jakim wynikiem zakończy się to spotkanie? Początek w niedzielę, również o 16:00!

Tak prezentują się spotkania 12 kolejki na polskich parkietach. Czy będziemy świadkami sensacji? Na pewno emocji nie będzie brakować!

UDOSTĘPNIJ