Dziś po południu Czesław Michniewicz podał oficjalną listę piłkarzy, którzy zagrają na mistrzostwach świata. Do Kataru pojedzie 26 zawodników, a wśród powołań znalazły się także niespodzianki. Największe zaskoczenie wzbudziło powołanie Artura Jędrzejczyka oraz Kamila Grosickiego. Nie są to zresztą jedyni gracze, którzy wywołują kontrowersje.

Gdy w październiku selekcjoner wskazał wstępną listę mundialowej kadry, wiele osób nie rozumiało, dlaczego na tej liście pojawił się Jędrzejczyk. Eksperci sądzili, iż obrońca Legii postrzegany jest tylko jako potencjalny kandydat. „Jędzy” nie dawano szans występu na mundialu. Stało się jednak inaczej. Podobny szok wywołało dorzucenie Grosickiego do mundialowej kadry.

Na konferencji prasowej Michniewicz uzasadniał swoje decyzje. Odniósł się również do kwestii powołania Jędrzejczyka i Grosickiego.

– „Kamil od lipca gra niemal w każdym meczu. Liczę że jego doświadczenie, jego umiejętności i możliwości, jeśli chodzi o dawanie impulsu w kluczowych momentach, przydadzą się drużynie” – mówił Michniewicz.

– ” Gdyby nie kontuzja, to Artur byłby powołany już na mecz ze Szwecją. Szanuję jego umiejętności, szanuję jego charyzmę, doświadczenie. Przede wszystkim uważam jednak, że to zawodnik, który może pomóc reprezentacji. Pracowałem z nim, nigdy się na nim nie zawiodłem. Dla niektórych może to być niespodzianka, że zawodnik w takim wieku jedzie na mistrzostwa, ale jak śledzicie inne drużyny, to wiecie, że starsi zawodnicy też jeżdżą na turnieje. Artur jest z listopada, więc gdyby urodził się dwa miesiące później, byłby w tym samym wieku, co Robert Lewandowski. Ten temat odrzucam więc na samym początku” – dodał.

Inne wybory selekcjonera także nie są chwalone przez dziennikarzy, co można zaobserwować, śledząc posty na Twitterze. Opinie redaktorów bywają zbieżne. Zarówno zwolenników jak i przeciwników ma np. Szymon Żurkowski.

Ogólnie na mistrzostwach świata zagra 26 piłkarzy. Poza zaskakującymi powołaniami wystąpiły również pominięcia. Selekcjoner zrezygnował ostatecznie z czterech bramkarzy i z tego powodu w katarskim turnieju nie będzie uczestniczyć Kamil Grabara. Poza kadrą znaleźli się także Karol Linetty i Mateusz Klich.

Skład reprezentacji Polski na MŚ 2022:

Bramkarze

Szczęsny, Skorupski, Drągowski

Obrońcy

Bednarek, Cash, Bereszyński, Glik, Gumny, Kiwior, Wieteska, Jędrzejczyk, Zalewski

Pomocnicy

Bielik, Krychowiak, Grosicki, Frankowski, Zieliński, Kamiński, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Żurkowski, Skóraś

Napastnicy

Lewandowski, Milik, Świderski, Piątek

Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.