Galatasaray, Braga i Young Boys – to zespoły, które zagwarantowały sobie grę w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Wszystkie ekipy były faworytami w swoich meczach, choć nie każdemu triumf przyszedł z łatwością.

16-krotni zdobywcy mistrzostwa Szwajcarii udowodnili swoją jakość pewnie wygrywając 3:0 z Maccabi Haifa. Gospodarze otworzyli wynik spotkania w 23. minucie, kiedy to do siatki trafił Cedric Itten. Pięć minut pózniej do własnej siatki futbolówkę skierował Abdoulaye Seck. Odrazu po rozpoczęciu drugiej połowy, Igor Ugrinic zamknął rezultat rywalizacji. „Zieloni” starali się ukąsić przeciwników, natomiast piłkarze Raphaëla Wicky’ego świetni bronili i nie dopuszczali gości do wielu klarownych akcji.

Po widowiskowym starciu w Molde, „Blå-hvit” mimo porażki chcieli zrewanżować się tureckiej drużynie. Ostatni występ Molde FK w Lidze Mistrzów miał miejsce w sezonie 1999/2000, więc zawodnicy Erlinga Moe byli podwójnie zmotywowani do odniesienia wielkiego sukcesu. Początek tego meczu jest idealną weryfikacją przydomku Galatasaray, ponieważ „Lwy” odrazu rzuciły się na Molde, a już w 7. minucie z jedenastu metrów bramkę zdobył Icardi. Gospodarze niesieni dopingiem trybun sprawiali wrażenie zespołu, który kontroluje przebieg gry. Przyjezdni co kilka minut odgryzali się rywalom, aż w końcu Eirik Hestad wyrównał rezultat. Kluczowa dla rywalizacji okazała się być 81. minuta, która ku uciesze fanów gospodarzy, była golem ze spalonego. Marzenia o grze Molde w LM zamknął Angelino, pokonując Jacoba Karlstroma.

Z korzystnym przebieg pierwszego spotkania do stolicy Grecji pojechała Braga. Panathinaikos dyktował tempo owej potyczki, jednakże do korzystniejszych okazji w pierwszej połowie dochodzili Portugalczycy. Efektem piłkarskich szachów, strzelanie rozpoczął i jednocześnie zakończył Bruma w 83. minucie, co ostatecznie pozbawiło realnych szans gospodarzy na awans.