Okienko na mecze reprezentacyjne trwa w Europie w najlepsze. Jedni żegnają się z marzeniami o mundialu, inni zapewniają sobie miejsca w barażach, a jeszcze inni otwierają szampany z racji zapewnienia sobie biletu do Kataru.

Biało-Czerwoni po bezbarwnym meczu i bez największych gwiazd na murawie musieli uznać wyższość Węgrów. Pojedynek zakończył się rezultatem 2:1 na korzyść Madziarów na Stadionie Narodowym. Polacy kończą grupę na miejscu premiowanym barażami, ale nasi reprezentanci nie mogą być pewni rozstawienia w barażach niejako na własne życzenie.

Swój dramat z pewnością przeżywają włoscy kibice. Mistrzowie Europy ledwie zremisowali bezbramkowo w Irlandii Północnej. Taki wynik wobec pewnej wygranej Szwajcarii nad Bułgarią powoduje, że to właśnie Helweci zagwarantowali sobie udział w Mistrzostwach Świata. Natomiast Włosi muszą czekać na swoich rywali w barażach.

Natomiast w innych spotkaniach „polskiej” grupy obyło się bez niespodzianek (poza tą nieprzyjemną w Warszawie). Anglicy zdemolowali 10:0 San Marino. Natomiast Albania wymęczyła 1:0 z Andorą.

W pozostałych poniedziałkowych meczach Szkoci ograli 2:0 Danię, Izrael zwyciężył 3:2 z Wyspami Owczymi, zaś Austria 4:1 odprawiła Mołdawię.

UDOSTĘPNIJ