Żeńska reprezentacja polski w piłkę nożną postawiła kolejny ważny krok w kierunku awansu do Mistrzostw Świata 2023. Nasze rodaczki pokonały na wyjeździe Kosowo 2:1.

Początek spotkania należał do gospodarza meczu. Liridona Syla pokonała bramkarkę Polek i w czwartej minucie wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W nieco ponad dwa kwadranse, goście zdołali dwukrotnie zaszkodzić bramce reprezentacji Kosowo. Najpierw w 18 minucie na listę strzelców wpisała się Karolina Gec, aby następnie w 34 minucie wynik ustaliła Martyna Wiankowska.

Polki na południe Europy jechały jako liderki swojej grupy, a po zainkasowaniu trzech punktów umacniają się na pierwszej pozycji. Jednak w przypadku braki porażki ze strony Norweżek, nasze reprezentantki ulokują się na miejscu drugim.

Kolejne spotkanie już 30 listopada o 20:30 w Belgii.

Polska 2:1 Kosowo
4′ Liridona Syla (Kosowo)
18′ Karolina Gec (Polska)
34′ Martyna Wiankowska (Polska)

autor: Filip Tyczyński