Przed nami jeden z najdziwniejszych weekendów Pucharu Świata w XXI wieku. Do Rasnova z liczących się nacji w pierwszym składzie przyjechali tylko Niemcy. W Rumunii czeka na kibiców konkurs indywidualny oraz zawody duetów. 

Trambulina Valea Cărbunării to kompleks skoczni narciarskich w rumuńskiej miejscowości Râșnov zbudowany w 1936 roku. Obecny punkt K największej ze skoczni jest usytuowany na 90. metrze, zaś HS wynosi 97 metrów. Rekordzistami tego obiektu są do spółki: Gregor Schlierenzauer, Constantin Schmid i Stefan Kraft – wszyscy 22.02.2020 uzyskali 103 metry. Historia zawodów o Puchar Świata w Rasnovie jest krótka. Rozegrano trzy konkursy indywidualne i jeden konkurs drużyn mieszanych. Zwycięstwa na Trambulina Valea Cărbunării odnosili: Karl Geiger (2020), Stefan Kraft (2020) i Ryoyu Kobayashi (2021). 

W tym roku będą to bardzo specyficzne zawody ponieważ stawka jest niezwykle uboga. Na liście startowej znalazł się  tylko jeden zawodnik z czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej – Andreas Wellinger – oraz czterech z drugiej dziesiątki rankingu – Karl Geiger, Markus Eisenbichler, Ziga Jelar i Daniel Andre Tande. Ogólnie do rywalizacji zgłoszonych zostało zaledwie 47 skoczków z piętnastu państw. Nie będzie potrzeby rozgrywania kwalifikacji, zobaczymy za to prolog. Do Rumunii wybrało się czterech reprezentantów Polski pod opieką Daniela Kwiatkowskiego. Są to Kacper Juroszek, Maciej Kot, Tomasz Pilch oraz Jan Habdas.

Nieco lepiej wygląda sytuacja z obsadą w zawodach kobiet. Kolejny raz nie ujrzymy jednak naszych zawodniczek. U pań konkursy indywidualne w piątek o 15:00 oraz w sobotę o 10:00. Panowie rozpoczynają prologiem w piątek o 16:45, następnie w sobotę o 16:20 konkurs indywidualny, a w niedzielę zawody super team o 16:10. 

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Student dziennikarstwa i pasjonat sportu. Zakochany w hiszpańskim futbolu od rywalizacji Messi vs Ronaldo w La Liga. Tworząc artykuły popijam yerba mate.