Dzisiejszej nocy poznaliśmy drugiego finalistę Copa America. Rywalem Brazylijczyków będzię reprezentacja Argentyny, która pokonała drużynę Kolumbii.

Albiceleste po wyeliminowaniu w ćwierćfinale reprezentacji Ekwadoru przystąpili do meczu z Kolumbią. Na poprzednim turnieju obie drużyny rywalizowały ze sobą w fazie grupowej. Wtedy lepsza okazała się reprezentacja Kolumbii, wygrywając to spotkanie 2:0.

Od początku tego meczu odważniej grali Argentyńczycy. Kilka ataków poskutkowało zdobytą bramką już w siódmej minucie. Asystę od Leo Messiego na gola do praktycznie pustej bramki zamienił Lautaro Martinez.

Jeżeli chodzi o statystyki to były one bardzo wyrównane. Kolumbijczycy mieli nawet nieco większe posiadanie piłki. Kombinacyjna gra nie przynosiła skutków aż do 61 minuty, kiedy to Los Cafeteros doprowadzili do remisu za sprawą Luisa Diaza

Rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne. Tam bohaterem został bramkarz reprezentacji Argentyny – Emiliano Martinez, który obronił trzy z pięciu strzałów rywali

Finał Argentyna – Brazylia w niedzielę 11 lipca o drugiej w nocy, natomiast mecz o trzecie miejsce, gdzie zmierzy się Kolumbia i Peru dzień wcześniej o tej samej porze.

Autor: Mikołaj Szczygieł