Zmiana terminu Igrzysk Olimpijskich w Tokio spowoduje zmiany w kalendarzach poszczególnych dyscyplin sportowych. Przykład dała Królowa Sportu, której włodarze jako pierwsi zareagowali na nowy termin olimpijskich zmagań.

W poniedziałek władze MKOL podały nowy termin, w jakim sportowcy z całego świata będą rywalizować o medale olimpijskie. To sprawiło, że inne dyscypliny także muszą wprowadzić zmiany w swych kalendarzach. 

Pierwsza informację o potrzebie zmiany terminu mistrzostw świata podała IAAF. Pierwotny plan zakładał, że lekkoatletyczne zmagania w Eugene odbędą się w dniach 6-15 sierpnia, czyli pokryją się z Igrzyskami Olimpijskimi. 

Problem z przełożeniem Mistrzostw na rok 2022 polega na tym, że wówczas o tytuły powalczą lekkoatleci podczas Mistrzostw Europy oraz Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej. Zatem przed władzami “Królowej Sportu” trudny okres negocjacji. 

Kuba Karbownik

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.