Po pięciu latach dominacji Olympique’u Lyon, w zeszłym roku FC Barcelona sięgnęła po triumf w Lidze Mistrzyń UEFA. W sobotę na Juventus Stadium w Turynie te drużyny zmierzą się w finale sezonu 2021/2022.

Barcelona w tym sezonie przegrała tylko jeden mecz – rewanżowy półfinał w Wolfsburgu 0:2. Zaliczka z Camp Nou wystarczyła jednak, aby znaleźć się 21 maja w Turynie. Na Juventus Stadium podopieczne Jonatana Giráldeza nie przyjeżdżają jednak jako niepokonane, co mogło być olbrzymią przewagą psychiczną przed finałem Ligi Mistrzyń.

Olympique Lyon z kolei powraca do finału po rocznej przerwie. Ich zwycięską passę w Lidze Mistrzyń, ale także we francuskiej D1 Arkema, przerwało przed rokiem Paris Saint-Germain. Na paryżankach Olympique wziął już rewanż – przegrywając wprawdzie w Pucharze Francji, ale gromiąc PSG w lidze na jesień 6:1 (w przyszłotygodniowym rewanżu OL może przypieczętować tytuł mistrzowski) oraz eliminując drużynę Pauliny Dudek z LM w półfinale. Do Turynu Olympique przyjeżdża zatem odebrać „swoje” trofeum z rąk drużyny, która pretenduje do przejęcia wieloletniej dominacji właśnie z ich rąk i będzie chciała to w tym finale udowodnić.

Pierwszy gwizdek na Juventus Stadium wybrzmi o godzinie 19:00. Relacja ze spotkania na kanale 2. Radia GOL.

Przewidywane składy:
FC Barcelona: Sandra Paños, Marta Torrejón, Irene Paredes, Mapi Léon, Fridolina Rolfö, Aitana Bonmatí, Patricia Guijarro, Alexia Putellas, Caroline Graham Hansen, Jennifer Hermoso, Ana-Maria Crnogorčević
Olympique Lyon: Christiane Endler, Ellie Carpenter, Gredige Mbock Bathy, Wendie Renard, Selma Bacha, Amandine Henry, Catarina Macario, Linsey Horan, Delphine Cascarino, Ada Hegerberg, Melvine Malard

 

Autor: Wojciech Nowakowski
Foto: © UEFA/Chris Ricco

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.