Wieczorne kwalifikacje nie omieszkały odbyć się bez przeszkód. Środowy prolog ze względu na silne podmuchy wiatru został przesunięty o 45 minut. W ostatecznym rozrachunku zmagania zaczęły się o godzinie 20:00.

Kwalifikacje padły łupem Anze Laniska. Słoweniec poszybował na odległość 137 metrów. Lider klasyfikacji generalnej pucharu świata, Halvor Egner Granerud zajął 2.miejsce, a trzeci był Timi Zajc, który oddał najdłuższy skok kwalifikacji, 144 metry. Kibiców biało-czerwonych może cieszyć dobra postawa Kamila Stocha i Dawida Kubackiego. Stoch uplasował się na czwartej lokacie po skoku na 138,5 metrów, a Kubacki był siódmy, uzyskując 131 metrów. Na 28. miejscu znalazł się Aleksander Zniszczoł, na 40. miejscu uplasował się Piotr Żyła, a 43 był Paweł Wąsek. Do czwartkowego konkursu nie zakwalifikował się Jakub Wolny, który skoczył 116 metrów. Jutrzejszy konkurs w Lillehammer zaplanowany jest na godzinę 16:30.

Krzysztof Czerwik

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.