Kolejne 8 pojedynków w ramach Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn za nami. W sobotę nie doszło do żadnych niespodzianek, awans do ćwierćfinału zapewniło sobie kilka kolejnych reprezentacji. 

Jedno miejsce wolne

Jeśli chodzi o spotkania w sobotę to wszystko zostało wyjaśnione. Zarówno w grupie 3, jak i 4 mamy łącznie 4 nacje, które na pewno zagrają w kolejnej fazie turnieju. 

Norwegowie rozbili Katar aż 30:17, natomiast ich grupowi rywale Niemcy pokonali również wysoko Holendrów 33:26. W ostatniej kolejce dojdzie do pojedynku pomiędzy Norwegami, a Niemcami. Będzie to nie tylko prestiżowy pojedynek, ale także starcie o 1 miejsce w grupie.

W grupie 4 na prowadzeniu Egipcjanie, którzy mają komplet wygranych w całym turnieju. Widać u nich ogromny progres na przestrzeni lat. W sobotę pokonali w bardzo prestiżowym dla nich meczu Bahrajn 26:22. Na 2 miejscu jest oczywiście Dania, która jednak ma o 1 punkt mniej przez niespodziewany remis z Chorwacją w poprzedniej kolejce. W sobotę wysoko ograli Stany Zjednoczone 33:24. W ostatniej kolejce w poniedziałek Egipt zagra z Danią bezpośredni mecz o 1 miejsce. Przewagą Egipcjan jest to, że do wygrania grupy wystarczy im remis.

Zatem do poznania wszystkich ćwierćfinalistów potrzebne nam są wyniki meczów niedzielnych, zwłaszcza w grupie 2.

W pozostałych spotkaniach Serbowie pokonali Argentynę 28:22. Chorwacja wygrała z Belgią 34:26.

Ciekawie w rundzie przegranych

Nie zapominajmy, że spotkania toczą się także w rundzie dla reprezentacji najsłabszych po 1 fazie grupowej. Walka o miejsca 25-32 jest niesamowicie zażarta. W sobotę odbyły się 2 spotkania. O to wyniki:

  • Algieria – Maroko 27:28
  • Macedonia Północna – Tunezja 28:33

Takie rozstrzygnięcia sprawiają, że największe szanse na wygranie grupy 2 ma Tunezja, która prowadzi z kompletem punktów. W ostatniej kolejce podejmą najsłabszą w grupie Algierię. Macedonia Północna stoczy bój z Maroko o 2 lokatę w grupie.

                                                                                                                  Radek Wolski

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.