Siatkówka, Polska 3:1 Niemcy, 25.05.2019 r. | FOT. Dariusz Grabinski

W meczach sparingowych z udziałem reprezentacji Polski i Niemiec zabraknie Jakuba Kochanowskiego. Jest to już drugi kontuzjowany zawodnik w drużynie Vitala Heynena. Wcześniej swoją absencję ogłosił inny środkowy kadry Mateusz Bieniek. 

Podczas jednego z treningów Kochanowski doznał urazu barku. Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski zdecydował, że nie wystawi nowego zawodnika Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na mecze kontrolne z reprezentacją Niemiec. W miejsce Kochanowskiego powołany został środkowy GKS-u Katowice Jan Nowakowski. 

Innym kontuzjowany zawodnikiem, który z pewnością nie wystąpi w meczach z Niemcami oraz w nadchodzących sparingach z Estonią jest Mateusz Bieniek. Środkowy PGE Skry Bełchatów przeszedł niedawno konieczną operację kolana i teraz przechodzi rehabilitację. Nie jest pewne to, czy Bieniek wróci na boisko z początkiem rozgrywek PlusLigi.  

Mateusza Bieńka w meczach sparingowych zastąpi jego kolega ze Skry Bełchatów Norbert Huber 

Mecze sparingowe z reprezentacją Niemiec podopieczni Vitala Heynena rozegrają już jutro (22.07) o godzinie 18 i pojutrze (23.07) o 20. Oba te spotkania rozgrywane będą w Zielonej Górze. 26 i 27 lipca podwójni mistrzowie świata przeniosą się do Łodzi, gdzie rozegrają dwa towarzyskie spotkania z Estonią.   

Źródło: twitter.com/PolskaSiatkowka, przegladsportowy.pl
Autor: Janusz Siennicki

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.