Końca dobiegły tegoroczne rozgrywki w Bundeslidze. Ostatnia kolejka dała nam masę emocji, a finalnie górą w walce o paterę był Bayern Monachium.

Kontynuacja hegemonii

Borussia los tytułu miała przed ostatnią kolejką w swoich rękach. Domowy mecz z Mainz rozpoczął się jednak dla niej słabo, bo w 24 minuty podopieczni Edina Terzicia stracili dwa gole i nie wykorzystali rzutu karnego. W międzyczasie 100 kilometrów dalej Bayern wykonywał swoje zadanie. „Die Roten” do przerwy prowadzili z FC Koln po golu wyjątkowej urody Kingsleya Comana.

Przyparta do muru BVB nie weszła w drugą część meczu w zbyt udany sposób i dopiero wprowadzenie na boisko Reyny i Duranville’a obudziło nieco atak gospodarzy, dając w 69. minucie gola Raphaela Guerreiro. W korespondencyjnym pojedynku na RheinEnergie Stadion Koln przejęło inicjatywę, zyskało rzut karny i zamieniło go na bramkę. Przez 8 minut kibice Borussi mieli tytuł na wyciągnięcie ręki, ale Jamal Musiala wziął ciężar gry na siebie i zdobył fantastyczną bramkę, ponownie dając Bayernowi prowadzenie w lidze. Szaleńcze ataki BVB nie przyniosły żadnych efektów aż do dającej remis bramki w 96. minucie, która jednak w żaden sposób nie poprawiło nastrojów w załamanym Dortmundzie.

Wieki sukces Unionu

Union Berlin potrzebował zwycięstwa, aby nie oglądać się na rywali i awansować do Ligi Mistrzów. Pojedynek z Werderem w stolicy był dla gospodarzy bardzo wymagający, ale skuteczne uderzenie Raniego Khediry dało im triumf 1-0 i historyczną przepustkę do najważniejszych europejskich rozgrywek. Poduszkę bezpieczeństwa na wypadek porażki podopiecznym Ursa Fishera zapewnił Eintracht, który na własnym stadionie pokonał piąty w końcowym rozrachunku Freiburg. Zestawienie pucharowiczów uzupełnił Bayer Leverkusen. „Aptekarze” przegrali co prawda we wstydliwy sposób z Bochum, ale Wolfsburg mimo bramki Jakuba Kamińskiego z drugiej minuty zaliczył jeszcze poważniejszą wpadkę i dał się pokonać Herthcie na własnym boisku, tracąc szansę na występ w Lidze Konferencji Europy.

Augbsurg i Bochum uratowane

Wygrana 3-0 nad Bayerem po golach Forstera, Asano i Stogera dał Bochum spokój i utrzymanie w Bundeslidze. Augsburg, który przegrał z Borussią Moenchengladbach 2-0, musiał oglądać się na rywali. Schalke po wyrównanym spotkaniu przegrało z RB Leipzig i tym samym mimo wspaniałej formy w rundzie wiosennej pożegnała się z Bundesligą. W obliczu takich wyników remis 1-1 z Hoffenheim umieścił Stuttgart na miejscu 16., przez co Vfb czeka barażowy dwumecz z HSV.