Tegoroczny Australian Open zmierza nieuchronnie do końca. W przedostatnim dniu imprezy rozstawiona z numerem 3 Japonka Naomi Osaka zwyciężyła w turnieju singlowym kobiet.

Osaka w finale zmierzyła z Amerykanką Jennifer Brady. Faworyzowana Japonka nie pozwoliła rywalce na pełne rozwinięcie skrzydeł i wygrała w dwóch setach. Brady dość nerwowo wchodziła w zarówno pierwszego, jak i drugiego seta, co wydatnie ustawiało sytuację na korcie. Kiedy Japonka wygrała pierwsze cztery gemy drugiego seta, wydawało się, że jest już po meczu. Amerykanka jednak zdołała się podnieść na tyle, by przełamać rywalkę i jeszcze raz podjęła rękawicę. Umiejętności starczyło jednak tylko na w sumie trzy gemy w drugiej odsłonie spotkania. I tak ostatecznie mecz zakończył się 6:4; 6:3, a trwał 1h 17 minut.

Nieco w cieniu turnieju singlistek mieliśmy dziś także okazję oglądać finał miksta. A w nim triumfowała Barbora Krejcikova wraz z Rajeevem Ramem. Rywalem czesko-amerykańskiej pary był duet reprezentantów Australii Stosur-Ebden. Na nieszczęście gospodarzy także ten pojedynek zamknął się w dwóch setach. Co, więcej nie trwał nawet godziny. Dla Czeszki to trzeci z rzędu mikstowy tytuł w Melbourne.