Magda Linette po raz pierwszy w karierze awansowała do wielkoszlemowego ćwierćfinału! Polka dziś nad ranem pokonała Francuzkę, Caroline Garcię 7:6(3),6:4.

Mecz życia Linette

Spotkanie dobrze rozpoczęła rozstawiona z „czwórką” Garcia, która prowadziła 3:0 z podwójnym przełamaniem. Linette wyglądała na trochę spiętą, ale szybko otrząsnęła się i odrobiła straty. O losach pierwszej partii zdecydował tiebreak, gdzie Poznanianka nie dała szans rywalce wygrywając 7-3. To była najlepsza wersja Linette w karierze 30-latki. W drugim secie, niczym w meczu panów, zawodniczki szły gem za gem, aż do stanu 4:4. Wtedy Linette przełamała rywalkę, a potem zakończyła mecz świetnie serwując i po raz pierwszy w karierze awansowała do najlepszej ósemki imprezy Wielkiego Szlema.

Ćwierćfinałową rywalką Linette będzie Karolina Pliskova. Czeszka jest rozstawiona z numerem trzydziestym, a w 1/8 finału pokonała w 55. minut Shuai Zhang 6:0,6:4. Drugą parę w tej części drabinki stworzą Aryna Sabalenka i Donna Vekić. Sabalenka w dwóch setach wygrała z Belindą Bencić. Vekić w trzech partia ograła Fruhvirtovą.

Pięciosetowe dramaty

Najbardziej dramatyczny mecz miał miejsce dziś na Rod Laver Arenie. Andriej Rublow pokonał w pięciu setach Holgera Rune. Rublow przegrywał w piątym secie 2:5, oraz 0-5 w super tiebreaku. 25-latek obronił w całym spotkaniu trzy piłki meczowe. W ćwierćfinale będzie starał się zatrzymać Novaka Djokovicia. Serb udzielił dziś lekcji tenisa Alexowi de Minaurowi oddając mu zaledwie pięć gemów. W drugiej parze ćwierćfinałowej dojdzie do amerykańskiego pojedynku. Do najlepszej ósemki turnieju w drugim swoim wielkoszlemowy występie awansował Ben Shelton, który pokonał swojego rodaka J.J. Wolfa również w pięciu setach. Rywalem dwudziestolatka będzie Tommy Paul. Starszy z Amerykanów wyeliminował rozstawionego Bautistę Aguta w czterech setach.

Zieliński również w ćwierćfinale

Do ćwierćfinału awansował także Jan Zieliński! W parze z Monakijczykiem, Hugo Nysem pokonali utytułowaną parę Ram/Salisbury 6:7(4),7:6(8),6:2. W drugim secie obronili piłkę meczową. Teraz zmierzą z Francuzką parą Bonzi/Rinderknech.

Wtorek na Australian Open

Spotkanie Jana Zielińskiego we wtorek nie przed 2:30 czasu polskiego na korcie nr.3. Na głównej arenie dwa ćwierćfinały męskie i dwa damskie. W sesji nocnej Pegula – Azarenka i Tsitsipas – Lehecka.