Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic pokonał Norwega Caspera Ruuda (34. ATP) 7:5, 6:3 i awansował do finału turnieju ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Rzymie.

W drugim półfinale zaplanowanym na godzinę 19 na Foro Italico w stolicy Włoch zmierzą się rozstawiony z numerem 12. Kanadyjczyk Denis Shapovalov i turniejowa ósemka Argentyńczyk Diego Sebastian Schwartzman, który w ćwierćfinale sensacyjnie pokonał rozstawionego z numerem drugim Hiszpana Rafaela Nadala 6:2, 7:5.

Broniąca tytułu Czeszka Karolina Pliskova i jej rodaczka Marketa Vondrousova uzupełniły stawkę półfinalistek turnieju tenisowego WTA w Rzymie. Pliskova wyeliminowała w sobotę pogromczynię Magdy Linette Belgijkę Elise Mertens 6:3, 3:6, 6:0.

W półfinałach Czeszki zagrają ze sobą, a najwyżej rozstawiona Rumunka Simona Halep zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą, która w ćwierćfinale pokonała finalistkę niedawnego US Open Białorusinkę Wiktorię Azarenkę.