Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 500 w Dubaju. Polak pokonał Pawła Kotowa 7:5,6:1 i o półfinał zagra z Novakiem Djokoviciem.

Na drodze Hurkacza do ćwierćfinału stał Paweł Kotow, kwalifikant będący aktualnie poza pierwszą setką rankingu. Polak w pierwszym secie długo nie mógł znaleźć recepty na serwis rywala, przełamanie zyskał w ostatnim momencie. Przy prowadzeniu 6:5 wykorzystał czwarty breakpoint i wygrał otwierającą partię. W drugim secie ta sztuka udała wrocławianinowi dużo szybciej, bo już w trzecim gemie. W tym momencie przewaga Polaka na korcie była znacząca, co udokumentował drugim przełamaniem i wygrał cały mecz w nieco ponad godzinę 7:5,6:1.

W środę rozegrano wszystkie spotkania drugiej rundy. Rywalem Hurkacza w ćwierćfinale będzie Novak Djoković. Lider rankingu pokonał Holendra, Tallona Griekspoora 6:2,6:3. Największa niespodzianka to pożegnanie się z turniejem Felixa-Augera Aliassime’a. Kanadyjczyk przegrał w dwóch setach z Włochem, Lorenzo Sonego. Blisko podzielenia jego losu był Andriej Rublow. Obrońca trofeum obronił, aż pięć piłek meczowych w starciu z Hiszpanem, Alejandro Davidovichem Fokiną. Dobrą formę po zwycięstwie w Rotterdamie pokazuje ciągle Daniił Miedwiediew, który pokonał w dwóch setach Alexandra Bublika. Niestety, z turniejem deblowym pożegnała się para Jan Zieliński i Hugo Nys. Ich pogromcami okazał się duet Cressy/Martin.

Ćwierćfinałowy pojedynek Huberta Hurkacza z Novakiem Djokoviciem w czwartek o 16:00 na korcie centralnym w Dubaju. Czy Polak pierwszy raz w karierze pokona legendarnego Serba?