Sposób na niedzielny wieczór? Atletico Madryt podejmuje dziś u siebie drużynę Villarreal – spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 21:00. 

Każda seria prędzej czy później się kończy. Nierzadko zdanie to może podnieść kibiców na duchu, w przypadku Atletico było jednak zwiastunem końca pięknego snu. I takowy koniec pojawił się przed tygodniem, kiedy to “Los Colchoneros” polegli w starciu z Las Palmas (1:2). Była to dla podopiecznych Diego Simeone pierwsza porażka od 16 września – od tej pory Atletico zdobywało ligowe punkty jak za sprawą serii z karabinu maszynowego. Karabin nie zaciął się jednak definitywnie – już kilka dni później “Atleti” rozgromiło Celtic w grupie Ligi Mistrzów (imponujący rezultat 6:0). 

W przypadku Villarreal, o przerwanej serii nie może być mowy. Wynika to jednak z tego, iż… goście nie są w stanie takowej serii odnotować. “Żółta Łódź Podwodna” nie zanotowała jeszcze w tym sezonie dwóch zwycięstw z rzędu (chyba że odnotujemy pucharowy triumf nad prowincjonalną Chiclaną, odniesiony po październikowym zwycięstwie nad Granadą). W ubiegłym tygodniu podopieczni trenera Rojo Martina byli zmuszeni uznać wyższość ekipy Athletic Bilbao (2:3), triumfując następnie w spotkaniu Ligi Europy z Maccabi Haifa (2:1).  

Atletico zagra dziś bez kontuzjowanych Mandavy, Vitolo, Lemara oraz Depaya. Szkoleniowiec gości nie skorzysta z kolei z usług Coquelina, Denisa Suareza, Pedrazy, Foytha i Moreno. Gospodarze staną przed szansą awansu na podium ligowej tabeli, z kolei “Żółta Łódź Podwodna” osiadła (jak się wydaje – raczej permanentnie) w dolnej połowie zestawienia. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z niniejszego spotkania, którą na antenie RADIA GOL 1 przeprowadzi dla państwa Piotr Szczepanik. 

 

Autor: Mateusz Kurpiewski

UDOSTĘPNIJ
Mateusz Kurpiewski
Fan sportu, a przede wszystkim jego otoczki - najciekawsze dzieje się poza boiskiem.