Spekulacje na temat transferu Milika do Juventusu toczą się już od kilku dni, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo sięgną one zenitu. Klub potwierdził już na swoim twitterowym profilu przylot piłkarza do Turynu. Jak ustalił Fabrizio Romano, Milik ma przejść testy medyczne, które potrwają do jutra. Wtedy też transfer Milika ma zostać ostatecznie zatwierdzony.

Według Romano uzgodniono już warunki przenosin polskiego napastnika do Turynu. Juventus, zgodnie z tym co sądzi włoski dziennikarz, sprowadzi Milika na zasadzie rocznego wypożyczenia i na razie klub musi za niego zapłacić 2 mln €. Jeżeli piłkarz sprawdzi się w nowym zespole, Juventus będzie mógł skorzystać z opcji wykupienia go, a wtedy trzeba będzie za niego wyłożyć kwotę 8 mln €.

Inny dziennikarz z Włoch Nicolo Schira ujawnił ile piłkarz będzie zarabiać w nowym zespole. Według jego informacji wynagrodzenie Milika będzie wynosić 3,5 mln € za sezon. 

Jeżeli transfer Milika zostanie dopełniony, napastnik reprezentacji Polski wróci do Serie A po dwuletniej przerwie. Wcześniej występował we włoskiej lidze jako piłkarz Napoli, a dla tej drużyny rozegrał łącznie 122 meczy (z czego 93 w Serie A) i strzelił łąćznie 48 goli. Jeśli chodzi natomiast o samą ligę włoską, statystyki Milika obejmują tylko 38 bramek.

Ponadto Milik może zostać trzecim w historii polskim piłkarzem, który zagra w drużynie Juventusu. Obecnie Stara Dama ma w swoim składzie innego piłkarza naszej drużyny narodowej – bramkarza Wojciecha Szczęsnego. Wcześniej koszulkę Juventusu dumnie zakładał Zbigniew Boniek, który został legendą tego zespołu.

Autor: Bartłomiej Gliwa

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.