Jak informuje „La Gazzetta dello Sport” reprezentant Chile Alexis Sánchez jest blisko dołączenia do francuskiej drużyny Olympique Marsylia. Z francuskim klubem miałby podpisać kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2024 roku.

Obecny klub Chilijczyka Inter Mediolan nie wiąże przyszłości z 33-letnim napastnikiem i chcą jak najszybciej rozwiązać obowiązującą umowę, która kończy się za rok. W Mediolanie Sánchez za sezon zarabiał kwotę siedem milionów netto. Nerazzurri zaproponował Chilijczykowi, że zapłaci mu cztery miliony, jednak 33-latek nie zgodził się na to.

Jednak według włoskiej gazety porozumienie z Interem jest coraz bliżej. Ponoć obie strony dogadały się na sumę pięciu miliona euro. Natomiast reprezentant Chile dogadał się już wstępnie z Marsylią.

W minionym sezonie dla Interu Mediolan Sánchez rozegrał łącznie 38 spotkań, zdobywając dziewięć bramek i notując pięć asyst. Jeśli przeszedłby na Stade Vélodrome w ciągu najbliższych dni, to byłby siódmym pozyskanym zawodnikiem przez Olympique Marsylia. Wcześniej do zespołu prowadzonego przez Igora Tudora trafili między innymi Luis Suárez czy choćby Chancel Mbemba.

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Autor: Miłosz Sojka

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.