Nie jest tajemnicą, że po zakończeniu tego sezonu z Ajaxem Amsterdam pożegna się wielu piłkarzy. “Sport Bild” twierdzi, że nie tylko zawodnicy mogą opuścić klub, ale również ich trener, Erik Ten Hag. Holender znalazł się na celowniku Bayernu Monachium.

Ajax to rewelacja tego sezonu. Holendrzy łączą efektowną grę ze świetnymi wynikami. “Joden” są na dobrej drodze do awansu do finału Ligi Mistrzów, mają też szanse na zdobycie mistrzostwa i pucharu kraju.

Jednym z ojców sukcesu Ajaxu jest bez wątpienia trener zespołu, Erik ten Hag. Holender poprzez świetną pracę zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów. “Sport Bild” poinformował, że poważnie interesuje się nim Bayern Monachium. Włodarze bawarskiej drużyny od dłuższego czasu zastanawiają się nad zmianą szkoleniowca. Obecny trener Monachijczyków, Niko Kovac w trakcie tego sezonu przeżywał wiele trudnych momentów, często był krytykowany przez media, a nawet piłkarzy. Mimo, że Bayern prowadzi w wyścigu o mistrzostwo Niemiec, to rozgrywa najgorszy sezon od lat, a ich gra pod wodzą Chorwata zdecydowanie nie zachwyca. Z tego powodu władze szukają nowego trenera. Głównym kandydatem na to stanowisko ma być Erik Ten Hag.

Dla ten Haga cierpliwość jest ważniejsza od pieniędzy. Jest w stanie opuścić Ajax tylko wtedy, jeśli otrzyma propozycję od klubu z planem i perspektywą – pisze “Sport Bild”.

Fanem talentu holenderskiego szkoleniowca jest przede wszystkim Karl-Heinz Rummenigge, który dobrze wspomina jego wcześniejszy pobyt w Bayernie. Ten Hag pracował w stolicy Bawarii w latach 2013-2015, gdy prowadził drużyny rezerw.

Po udanym pobycie w Monachium 49-latek prowadził rodzimy FC Utrecht, z którym także osiągał przyzwoite wyniki. Ze swoją drużyną zajął kolejno piąte i czwarte miejsce Eredivisie. W grudniu 2017 roku został trenerem Ajaxu. Jego kontrakt w Amsterdamie obowiązuje do połowy 2020 roku.
UDOSTĘPNIJ