Australian Open - Iga Świątek - tenis
Iga Świątek | Źródło: Getty Images | fot. Mark Metcalfe

Iga Świątek pokonała Amerykankę Madison Brengle w pierwszej rundzie Adelaide International. Pierwszy set przebiegł jak „bułka z masłem”, drugi natomiast był trochę cięższy, lecz Polka potwierdziła swoją znakomitą formę, wygrywając go!

Tuż po zakończeniu przygody z Australian Open, Iga Świątek zdecydowała się wziąć udział w kolejnym turnieju – Adelaide International. Pierwszą jej rywalką była Madison Brengle, z którą rozgrywała już drugie spotkanie, ale pierwsze w Australii.

Można powiedzieć, że Świątek odegrała się za porażkę z 2018 roku w Charleston (ITF), gdzie Amerykanka szybko i sprawnie wygrała z Igą 6:1, 6:1. Z perspektywy czasu, bo minęły już aż 3 lata, nasza zawodniczka zrobiła spore postępy. Zeszłoroczne zwycięstwo w Roland Garros uskrzydliło tenisistkę, ale też i polskich fanów, którym dała wielkie nadzieje.

Świątek zaliczyła mocne wejście w mecz i stosunkowo łatwo wygrała pierwszego gema. Punkty padały zamiennie zarówno po jednej, jak i drugiej stronie. Intensywne zagrania Igi sprawiły wielki kłopot Amerykance. Piłka kierowana w stronę Polki zaraz była zagrywana pod drugą linię przeciwniczki. Takim też sposobem padł kolejny gem. Następnie „małe zwycięstwo” było po stronie Brengle. Nie cieszyła się zbyt długo, ponieważ dwa kolejne gemy należały do Świątek. Ostatecznie Polka wygrała pierwszego seta wynikiem 6:3.

Drugi set zaczął się nieco bardziej nerwowo. Brengle nabrała sił i dwa pierwsze gemy należały do niej. Świątek wydawała się lekko rozkojarzona, lecz nie dała się jednak wyprowadzić z równowagi. Przełamała się i następny gem był po jej stronie. W okamgnieniu wynik prezentował się 3:3 w gemach. Walka o każdą piłkę i każdy punkt była bardzo intensywna. Polka wyszła na prowadzenie. Ostatnim serwem, Iga zapewniła sobie awans do kolejnej rundy.

Iga Świątek – Madison Brengle 6:3, 6:4