Dziś podczas Walnego Zjazdu Sprawozdawczo- Wyborczego w Krakowie zostało ogłoszone imię i nazwisko następcy Apoloniusza Tajnera. Został nim, co nie było zaskoczeniem- Adam Małysz. 

Za kandydaturą Małysza było na tak 77 delegatów, 3 głosy były nieważne. Dzięki temu wynikowi “Orzeł z Wisły” został wybrany  prezesem PZN na czteroletnią kadencję.

Na zebraniu wybrane zostały także osoby, które zasiądą w zarządzie PZN. Tutaj zarząd  został powiększony do siedmiu osób. W zarządzie zasiądą: Marcin Blauth, Adam Fickowski, Wojciech Gumny, Jarosław Konior, Rafał Kot, Marek Pach oraz Stanisław Szymanik.

Podjęto także uchwałę nadające tytuł honorowego prezesa PZPN-Apoloniuszowi Tajnerowi, który rządził związkiem przez 17 lat. Odznaczenie Krzyżem Komandorskim Odrodzenia Polski byłemu już prezesowi PZN wręczył prezydent-Andrzej Duda. 

Na zebraniu obecny był także obecny trener kadry A skoczków narciarskich-Thomas Thurnbichler.

Autor: Miłosz Sojka

 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.