Portal “The Athletic” poinformował, że Matty Cash może wkrótce dostać powołanie do reprezentacji Polski. Anglik już od dłuższego czasu jest obserwowany przez Jerzego Brzęczka.

22-latek jest kluczowym piłkarzem Nottingham Forest. W obecnym sezonie zagrał w szesnastu ligowych meczach, w których strzelił dwie bramki i zaliczył dwie asysty. Anglik może występować zarówno na prawej pomocy, jak i na prawej obronie.

Dobra gra sprawiła, że Cash znalazł się na celowniku kilku drużyn z Premier League – między innymi Evertonu i Burnley. Póki co zawodnik wiąże jednak przyszłość ze swoim obecnym klubem, z którym właśnie podpisał nowy kontakt.

Tymczasem, jak twierdzi “The Athletic” istnieje szansa, że 22-latek  zostanie powołany do reprezentacji Polski. Skauci Jerzego Brzęczka obserwują Anglika od momentu, gdy okazało się, że jego babcia była Polką. W rezultacie piłkarz mógłby otrzymać polskie obywatelstwo. 

Mimo wszystko Cash może mieć spory problem, by przekonać do siebie Zbigniewa Bońka, który nie jest zbyt przychylnie nastawiony do tego, aby w kadrze występowali tego typu zawodnicy. Niedawno prezes PZPN wykluczył możliwość powołania do reprezentacji Sonny’ego Kittela – niemieckiego skrzydłowego Hamburgera SV, który otrzymał polski paszport.

– We wszystkich reprezentacjach gramy Polakami, nie chcemy zawodników, którzy poczuli się Polakami tylko dlatego, że reprezentacja awansowała na jakaś imprezę – powiedział Boniek.

UDOSTĘPNIJ