W trzeciej odsłonie nowego formatu Radia GOL Dominik Kania rozmawiał z Maciejem Grygierczykiem – dziennikarzem katowickiego Sportu.

Po dwóch odcinkach, w których gościliśmy osoby silnie związane z GKS-em, nadszedł czas, by o tym, co dzieje się przy Bukowej porozmawiać poza klubem. Obiektywny osąd ruchów katowickiej GieKSy zapewnił dziennikarz lokalnego dziennika Sport – Maciej Grygierczyk.

Przeanalizował on początek sezonu w wykonaniu piłkarzy Rafała Góraka. Skomentował formę poszczególnych zawodników, a także odniósł się do klubowych spraw organizacyjnych. Sporo miejsca poświęcił decyzjom personalnym – zatrudnieniu trenera Góraka i dyrektora sportowego Roberta Góralczyka. Nie mogło zabraknąć również tematu świeżo upieczonego prezesa GKS-u Katowice, Marka Szczerbowskiego.

Ta “chałupa” już się paliła przy Bukowej i ten ogień ją trawił dosyć długo. Zatrudnienie trenera Góraka było takim podjazdem całej brygady wozów strażackich. Atmosfera oczyściła się w momencie.

Kilka słów padło również na temat sytuacji kadrowej pierwszego zespołu GKS-u Katowice. Pojawiły się nazwiska Macieja Stefanowicza jako największego pozytywnego zaskoczenia tego okienka transferowego, Arkadiusza Woźniaka jako piłkarza rozczarowującego i Konrada Andrzejczaka w kontekście niezrozumienia decyzji rozstania się z tym zawodnikiem.

Odcinek zakończyła ciekawa refleksja o stanie śląskiej piłki nożnej.

Ta piłka daje coraz mniej rozrywki. To się odbija na frekwencji. (…) Chodzi się dla GieKSy, dla swojego klubu, herbu, ale nie żeby spędzić tam miło czas, a raczej z poczucia jakiegoś obowiązku.

Całej rozmowy posłuchać możesz poniżej.

TUTAJ znajdziesz listę wszystkich odcinków podcastu “19:64”

Audycja 19:64 to podcast poświęcony GKS-owi Katowice, partnerowi medialnemu Radia GOL. Tytuł nawiązuje do roku założenia klubu z Bukowej, a zapisany w formacie godzinowym wskazuje na unikatowość tej pory, która nie znajduje się na żadnym zegarku i w żadnym innym mieście. 19:64 to rozmowy z zawodnikami, zawodniczkami, działaczami, trenerami, legendami klubu i wszystkimi, którzy dobrze wiedzą, co dzieje się w GieKSie. Premiera nowego odcinka w Radiu GOL w każdy poniedziałek.
UDOSTĘPNIJ