Magda Linette od zwycięstwa rozpoczęła przygodę z azjatyckimi kortami. Reprezentantka Polski mimo problemów na początku pokonała Jodie Burrage w meczu pierwszej rundy turnieju WTA 250 w Guangzhou.

Pierwszy set był niezwykle zacięty. Magda rozpoczęła go od utraty serwisu, lecz szybko odrobiła stratę. W późniejszej fazie partii panie wymieniły się przełamaniem. Zwyciężczynię musiał więc wskazać tie-break. Linette zaczęła dogrywkę koszmarnie – wygrywając zaledwie jeden z siedmiu punktów. Brytyjka nie mogła roztrwonić tak pokaźnej przewagi.

W kolejnych setach Burrage praktycznie nie istniała, gra toczyła się pod wyraźne dyktando Magdy. W drugim secie Poznanianka nie oddała przeciwniczce ani jednego gema. Decydująca odsłona meczu rozpoczęła się od kolejnego przełamania na korzyść turniejowej jedynki. Później półfinalistka tegorocznego Australian Open kontrolowała przebieg spotkania, dołożyła jeszcze jednego gema wygranego przy returnie, i w efekcie pewnie zakończyła pojedynek rezultatem 6:7(3), 6:0, 6:2.