Norweżka Therese Johaug wygrała bieg na 30 kilometrów stylem dowolnym, czyli ostatnią konkurencję rozgrywaną na trasach w Zhangjiakou. Po srebro sięgnęła Amerykanka Jessica Diggins, a brąz padł łupem Finki Kerttu Nisakanen. Najlepsza z Polek, Izabela Marcisz, dobiegła do mety na 21. pozycji. 

Johaug już wcześniej zapowiedziała, że to będzie jej ostatni start na igrzyskach olimpijskich. 33-latka zakończyła swoją przygodę na igrzyskach w najlepszy możliwy sposób, dobiegając do mety jako pierwsza, z ogromną przewagą. Norweżka kończy starty na igrzyskach mając na koncie sześć medali, w tym cztery złote.  

Jessica Diggins przybiegła na metę na drugim miejscu, ze stratą ponad półtorej minuty do Johaug. Długo wydawało się, że brązowy medal będzie dla Ebby Andersson, ale Szwedka opadła z sił na ostatnich kilometrach. Wyprzedziła ją Niskanen i to ona sięgnęła po swój drugi medal na tych igrzyskach. 

Wystartowało dwie Polki. Izabela Marcisz ukończyła bieg na 21. miejscu, Magdalena Kobielusz uzyskała 57. rezultat. 

Michał Szewczyk 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.