Coraz mniej kompletów medali pozostało do rozdania podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie. W piątek zostaną rozegrane m.in. dwie ostatnie konkurencje biathlonowe. Oto, jakie relacje przygotowaliśmy dla Państwa w Radiu GOL. 

Już o 5:10 w kanale pierwszym przywita się z Państwem Piotr Szymczuk i skomentuje pierwszy półfinał męskiego turnieju hokeja na lodzie, pomiędzy Słowacją a Finlandią. Nasi południowi sąsiedzi pamiętają porażkę w meczu o brąz igrzysk właśnie z Finlandią w 2010 r. i teraz zrobią wszystko, aby wygrać i wystąpić w wymarzonym finale. 

W kanale drugim o 7:05 mecz o brązowy medal w curlingu. Kanadyjczycy zmierzą się z obrońcami tytułu z Pjongczangu – reprezentacją USA. Komentuje Wojciech Nowakowski. 

O 8:00 przeniesiemy się na trasy biathlonowe. Bartosz Pająk skomentuje dla Państwa bieg masowy kobiet. Trzydzieści najlepszych zawodniczek zmierzy się w wyścigu ze startu wspólnego na trasie 12,5 km. Wśród nich Monika Hojnisz-Staręga. 

Wszyscy fani łyżwiarstwa szybkiego czekają na godzinę 9:30. Wtedy rozpocznie się bieg na 1000 metrów mężczyzn. Na starcie dwóch Polaków: Piotr Michalski i Damian Żurek. Zawody zrelacjonuje dla Państwa Mateusz Stóf. 

O 10:00 swój bieg ze startu wspólnego w biathlonie rozpoczną mężczyźni. Pierwotnie te zawody miały się odbyć w sobotę, ale z powodu złych prognoz pogody zdecydowano się na przyspieszenie rywalizacji. Bez względu na okoliczności faworytem pozostaje Francuz Quentin Fillon Maillet, który do tej pory w każdej konkurencji zdobywa medal. Relacja w kanale drugim Radia GOL z komentarzem Wojciecha Nowakowskiego. 

Mimo że igrzyska nieuchronnie zbliżają się do końca to emocji wciąż nie brakuje. Nasi komentatorzy zrobią wszystko, żeby jak najlepiej przybliżyć Państwu wydarzenia z Pekinu i okolic. Oczywiście zapraszamy na audycję Radio Pekin tuż po rywalizacji w łyżwiarstwie szybkim. 

Michał Szewczyk 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.