Po Rosji, Finlandii i Polsce pora na zawody Pucharu Świata w Niemczech. Dziś w Saksonii czeka nas konkurs indywidualny. Na starcie czterech reprezentantów Polski. 

Biało – czerwonych będą reprezentować: Paweł Wąsek (nr3), Aleksander Zniszczoł (nr9), Piotr Żyła (nr23) i Kamil Stoch (nr39). Trener Michal Doleżal zdecydował, że tylko ta czwórka uda się do Niemiec w ten weekend. Cieszyć może stabilna dyspozycja Kamila Stocha w piątek. W każdej z trzech wczorajszych sesji meldował się w czołowej czwórce. Jest uważany jako jeden z faworytów do walki o zwycięstwo w dzisiejszych zawodach. 

Oprócz zawodnika z Zębu o podium powinien walczyć reprezentant gospodarzy oraz lider Pucharu Świata – Karl Geiger. Wczorajszy zwycięzca kwalifikacji Ryoyu Kobayashi po powrocie z kwarantanny utrzymuje świetną dyspozycję i będzie groźnym rywalem. Bukmacherzy wskazują także na Stefana Krafta i Mariusa Lindvika. 

Vogtland Arena posiada punkt konstrukcyjny umiejscowiony na 125 metrze, jej HS wynosi 140 metrów. Rekordzistą jest Michael Uhrmann, który 02.02.2011 r. uzyskał 146,5 metra. Puchar Świata gości na tej skoczni od 2007 roku. Rozegrano dotąd 12 konkursów indywidualnych i pięć drużynowych. Polacy odnieśli do tej pory cztery zwycięstwa. Dwa indywidualne triumfy to zasługa Kamila Stocha i Krzysztofa Bieguna. Również dwukrotnie byliśmy najlepsi w zawodach drużynowych. 

Podczas dzisiejszej rywalizacji wiatr nie powinien przeszkadzać zawodnikom. Początek konkursu o 16:00. Godzinę wcześniej ma rozpocząć się seria próbna. Relacji z zawodów można słuchać w kanale 2 Radio GOL. 

Michał Szewczyk 

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.