Fińskie Lahti jest w ten weekend domem narciarstwa klasycznego- to właśnie tam odbywają się pucharowe rywalizacje w skokach i biegach narciarskich oraz w kombinacji norweskiej. Przedstawiciele ostatniej z wymienionych dyscyplin w sobotę startowali w sprinterskiej sztafecie.

W zawodach, w których biorą udział dwuosobowe drużyny, szans konkurentom nie dali Norwegowie. Druga z ekip z tego kraju, reprezentowana przez Espena Andersena oraz Espena Bjoernstada, prowadziła już po konkursie skoków. Nie udało im się jednak utrzymać tej pozycji- ostatecznie zajęli trzecią lokatę tracąc 4,8 sekundy do triumfatorów. Wygrali ich rodacy Jens Luraas Oftebro i Joergen Graabak, którzy na ostatnich metrach wyprzedzili pierwszą ekipę Austriacką (Franz-Josef Rehlr i Lukas Greiderer).

W niedzielę panowie wezmą udział w rywalizacji indywidualnej.

Jarosław Truchan

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.