Puchar Świata w skokach narciarskich nie zwalnia tempa. Już dziś przed nami kolejny w tym sezonie konkurs drużynowy, a zarazem pierwsza rywalizacja, która zostanie rozegrana w Zakopanem.

Po kilku dniach rywalizacji w Bischofshofen nadszedł czas na skoki w Zakopanem, gdzie odbędzie się trzeci w tym sezonie konkurs drużynowy oraz rywalizacja indywidualna. Wciąż nie wiadomo, w jakim składzie wystąpią poszczególne ekipy – w tym reprezentacja Polski. Wszystko przez wczorajsze warunki atmosferyczne, które uniemożliwiły rozegranie kwalifikacji. Skład naszej drużyny poznamy zatem po dzisiejszych treningach, które mają pomóc wyłonić czterech zawodników będących w najlepszej dyspozycji. Niestety, trener Michal Doleżal ma ograniczone pole manewru, bowiem nie będzie mógł skorzystać z Dawida Kubackiego, który otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa oraz Kamila Stocha, który zmaga się z kontuzją.

Patrząc na formę oraz sytuację kadrową trudno zaliczyć biało-czerwonych do grona faworytów, do których, z całą pewnością, należy reprezentacja Austrii, a więc drużyna, która wygrała oba dotychczasowe konkursy drużynowe w tym sezonie. Swoją świetną formę, na pewno, będą chcieli potwierdzić również Japończycy, którzy prowadzeni przez swojego lidera Ryoyu Kobayashiego zajęli w Bischofshofen drugie miejsce. O powrót na drużynowe podium powalczą Niemcy, którzy w ubiegły weekend zaliczyli fatalny występ w Bischofshofen, gdzie uplasowali się dopiero na szóstej lokacie. Nie wolno zapominać także o Norwegach, którzy w tym sezonie zajmowali szóstą i trzecią pozycje w konkursach drużynowych. Podopieczni Alexandera Stöckla w poprzednich sezonach przyzwyczaili jednak do dużo lepszych występów.

Początek konkursu zaplanowany jest na godzinę 16:00. Na relację z tej rywalizacji zapraszamy do kanału 2 Radia Gol, gdzie zmagania skoczków skomentuje Jakub Lipiec.

JL

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.