Tylko dwa mecze dzielą nas od koronacji tegorocznego Drużynowego Mistrza Polski na Żużlu. Dziś przed nami w Lublinie pierwsze starcie finałowe PGE Ekstraligi między PLATINUM Motorem a BETARD Spartą Wrocław.

Gdy ruszały play-offy, faworyt do tytułu był jasny – to miał być rok Sparty Wrocław. Ostatnie tygodnie sprawiły jednak, że dwumecz z Motorem zapowiada się ekscytująco. Niestety, stało się tak głównie za sprawą problemów ze zdrowiem. Od dłuższego czasu nieobecny jest Tai Woffinden, a w półfinałowym rewanżu z FOR NATURE SOLUTIONS Apatorem Toruń urazów doznali Maciej Janowski i Charles Wright. Całej trójki nie ma w awizowanym składzie na mecz w Lublinie, przez co fani Sparty mają się czym martwić. Wielka odpowiedzialność spada na barki pozostałych seniorów. W szczególności sztab z Wrocławia będzie liczył na Artioma Łaguta i Daniela Bewleya, gdyż forma Piotra Pawlickiego w tym roku jest daleko od ideału.

Ważną rolę będzie miał dziś do odegrania Bartłomiej Kowalski. 21-latek jest świetnie dysponowany i zdobywając 11 punktów z bonusem z Apatorem, był drugim najlepszy zawodnikiem swojej drużyny. Do tego świetnie czuje się na lubelskim torze, gdzie niedawno sięgnął po tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski. Przed Kowalskim wiele jazdy. Okrojony skład Sparty z pewnością oznacza, że sztab gości wykorzysta wszystkie rezerwy zdolnego juniora.

Podczas gdy problemy ze zdrowiem psują nastroje „Spartan”, w Motorze pewność siebie dawno nie była tak duża. Wszyscy seniorzy „Koziołków” są świetnie dysponowani. Po kontuzji do formy wrócił Jack Holder, a Jarosław Hampel po przeciętnym sezonie regularnym wrzucił na decydujące spotkanie dodatkowy bieg. W półfinale „Koziołki” zdemolowały Włókniarz Częstochowa i pokazały gotowość na finał. Stabilna pogoda pozwoliła też na przygotowanie toru, który odpowiada zawodnikom, więc Motor ma dziś szansę zbudować przewagę, pozwalającą na realną walkę o złoto w rewanżu.

Finał zawsze oznacza wielkie emocje i na takie liczymy w dzisiejszym meczu. Ile punktów zdobędzie u siebie PLATINUM Motor? Kto będzie liderem zdziesiątkowanej BETARD Sparty? Początek starcia o 19:15.

Awizowane składy na mecz #LUBWRO:

PLATINUM Motor Lublin:
9.Jarosław Hampel
10.Dominik Kubera
11.Jack Holder
12.Fredrik Lindgren
13.Bartosz Zmarzlik
14.Mateusz Cierniak
15.Bartosz Bańbor
Trener: Jacek Ziółkowski

BETARD Sparta Wrocław:
1.Piotr Pawlicki
2.Connor Bailey
3.Kacper Andrzejewski
4.Artiom Łaguta
5.Daniel Bewley
6.Kevin Małkiewicz
7.Bartłomiej Kowalski
Trener: Dariusz Śledź

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"