Żarty w PGE Ekstralidze się skończyły – rozgrywki wkraczają właśnie w decydującą fazę. Przed nami już tylko strefa medalowa – kto przegra, nie będzie Mistrzem Polski. Półfinały rozpoczynamy od meczu TAURON Włókniarza Częstochowa z PLATINUM Motorem Lublin.

TAURON Włókniarz w ćwierćfinale wykorzystał osłabienie EBUT.PL Stali Gorzów i pewnie awansował do kolejnej rundy. Liderem „Lwów” był oczywiście Leon Madsen, który zdobył łącznie 25 punktów na przestrzeni dwóch spotkań. PLATINUM Motor ma natomiast za sobą dwumecz z FOR NATURE SOLUTIONS Apatorem Toruń wygrany 96:83. Najgroźniejszą bronią w starciu z „Aniołami” okazał się Jarosław Hampel, który odnalazł formę na początku fazy play-off, dokładając do dorobku drużyny 22 „oczka”.

Żeby przypomnieć sobie ostatni pojedynek „Lwów” z „Koziołkami” pod Jasną Górą, musimy się cofnąć pamięcią do drugiej kolejki trwającego sezonu. Goście okazali się wtedy lepsi od gospodarzy, wygrywając 41:49. Pod nieobecność Kacpra Woryny świetnie spisali się Michelsen, Madsen oraz Drabik, jednak Motor miał swoje armaty. Bartosz Zmarzlik zdobył komplet 15 punktów, a Dominik Kubera dorzucił od siebie 10 „oczek” i bonus, w ten sposób zabierając trzy punkty ze sobą nad Bystrzycę.

Motor półfinały rozpoczyna nadal bez Jacka Holdera, który w meczu fazy zasadniczej w Częstochowie był bardzo ważny i zdobył 9 punków z bonusem. Dużo presji spoczywa więc ma Fredriku Lindgrenie, który spędził kilka sezonów we Włókniarzu i dobrze zna tor przy Olsztyńskiej. W nierównej dyspozycji zawodników Motoru w ćwierćfinałowych meczach „Lwy” mogą upatrywać swoją szansę. Dobrą dyspozycję w decydującym momencie zdaje się odnalazł Mikkel Michelsen, a i Jakub Miśkowiak spisuje się lepiej, niż przez większość fazy zasadniczej. Wiele zależeć będzie również od juniorów, którzy będą musieli odebrać kilka punktów mocnym młodzieżowcom z Lublina.

Początek meczu TAURON Włókniarz Częstochowa – PLATINUM Motor Lublin pod Jasną Górą od 19:30. Sędzią starcia będzie pan Krzysztof Meyze.

Awizowane składy na mecz #CZELUB:

TAURON Włókniarz Częstochowa:

9.Kacper Woryna

10.Maksym Drabik 

11.Leon Madsen

12.Jakub Miśkowiak

13.Mikkel Michelsen

14.Kacper Halkiewicz

15.Franciszek Karczewski

Trener: Lech Kędziora 

PLATINUM Motor Lublin:

1.Jarosław Hampel

2.Dominik Kubera

3.Fredrik Lindgren

4.Bartosz Jaworski

5.Bartosz Zmarzlik

6.Bartosz Bańbor

7.Kacper Grzelak

Trener: Jacek Ziółkowski

UDOSTĘPNIJ
Adam Franciszek Wojtowicz
"Bo czasem wygrywasz, a czasem się uczysz"