Zaczynamy weekend z Ekstraligowym ściganiem. Już dzisiaj stracie pomiędzy Apatorem i Wilkami oraz starcie Unii Leszno ze Spartą Wrocław. 

Apator Toruń – Wilki Krosno

Apator do tego meczu podchodzi jako wielki faworyt, jeśli dzisiaj torunianie zwyciężą, Wilki będą bardzo, bardzo blisko 1. ligi żużlowej, czyli spadku z Ekstraligi. Apator powinien wygrać na spokoju. Pojadą w pełnym składzie, więc zwycięstwo z Wilkami to nie powinien być problem. 

Trudno powiedzieć kto w tym meczu będzie liderem Apator, kandydatów jest kilku, może to być Emil Sajfutidnow, Patryk Dudek czy Robert Lambert. O tym przekonamy się już dzisiaj popołudniu. 

Wilki jada do Torunia i chyba są już pogodzeni z tym, że kolejny sezon spędzą w 1. lidze żużlowej. Lider zespołu, Andriej Lebiediew to może być łakomy kąsek na rynku transferowym przed kolejnym sezonem, podobnie z Jasonem Doylem, chociaż bardzo prawdopodobne, że Doyley trafi do dzisiejszego rywala Wilków, Apatora Toruń. 

Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
9 R. Lambert        
10 P. Przedpełski      
11 P. Dudek      
12 W. Lampart      
13 E. Sajfutidnow    
14 M. Affelt        
15 K. Lewandowski        
16              
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
1 J. Doyle      
2 M. Świdnicki      
3 L. Skupień      
4 V. Milik      
5 A. Lebiediew      
6 K. Sadurski        
7 M. Duda        
8              
 
 
Unia Leszno – Sparta Wrocław
 
O wiele ciekawiej zapowiada się spotkanie Unii Leszno ze Spartą Wrocław. Unia Leszno w końcu dysponuje pierwszym, najsilniejszym składem, jako  że zawodnicy wrócili po kontuzji. Mogliśmy to zobaczyć już w ostatniej kolejce, kiedy to Leszczynianie rozwalili GKM na wlasnym torze. Dzisiaj nawet mogą być typowani jako mały faworyt tego spotkania, biorąc pod uwagę, że Piter Pawlicki złamał nogę.
 
Sparta musi podejść do tego składu bez jednego ze swoich liderów, Piotr Pawlicki podczas drugiego finału IMP złamał nogę po starciu z Adrianem Gałą. Nie wiemy kto zastąpi Pitera, nie wiemy jaki wpływ będzie miał brak tego zawodnika w barwach Sparty. Przez tą nieobecność to Unia może być małym faworytem tego spotkania. 
 
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
9 B. Smektała      
10 J. Kołodziej      
11 Ch. Holder      
12 J. Lidsey      
13 G. Zengota      
14 A. Mencel        
15 D. Ratajczak        
16              
Nr Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 Suma
1 T. Woffinden      
2 D. Bewley      
3 A. Laguta      
4 D. Rybak      
5 M. Janowski      
6 B. Kowalski        
7 K. Andrzejewski        
 
 
 
 
UDOSTĘPNIJ
Karol Budzik
W Radiu GOL od Grudnia, pisze z Londynu. Kibic czarnego sportu, kibic Bruk-Bet Termalici. Zapraszam do kontaktu.