Wtorek, 25 maja 2021 roku, za nami kolejny dzień zmagań na Łotwie, gdzie najlepsi hokeiści świata walczą o Mistrzostwo Świata. Dzisiaj byliśmy świadkami czterech spotkań. Zwycięstwa odniosły Stany Zjednoczone, Dania, Finlandia oraz Szwecja.

USA 3:0 Kazachstan

Dzisiejszy dzień rozpoczął się od wygranej faworytów. Stany Zjednoczone mierzyły się z Kazachstanem. Przebieg spotkania był idealny. Każdą tercję wygrywali hokeiści zza oceanu 1:0. W pierwszej tercji, w 7. minucie USA na prowadzenie wyprowadził Clendening. Druga tercja rozpoczęła się od szybkiej bramki autorstwa Moore’a. W trzeciej tercji, ponownie na samym jej początku krążek do bramki skierował Drury i to było ostatnią bramką tego meczu.

Wielka Brytania 2:3 Dania

Drugi mecz rozegrane o 15:15 był najciekawszym dzisiaj. Od prowadzenia rozpoczęli to spotkanie Brytyjczycy. Już w trzeciej minucie do siatki trafił O’Connor. Jeszcze w pierwszej tercji Duńczycy zdołali wyrównać, a później objąć wprowadzenia, a to za sprawą trafień Jakobsena i Jensena. Druga tercja to właściwie rozgrywka bez historii. Obie drużyny nie wykorzystały swojej gry w przewadze. W trzeciej tercji krążek do siatki skierował Hammond i mieliśmy remis. Po raz kolejny na tych mistrzostwach oglądaliśmy dogrywkę. Grająca w przewadze Dania w 4. minucie i 35. sekundzie dogrywki zdobyła bramkę i ostatecznie zwyciężyła w tym meczu.

Finlandia 5:2 Norwegia

W skandynawskim pojedynku rozgoryczeni po porażce z Kazachstanem aktualni mistrzowie świata, Finowie okazali się lepsi od Norwegów. Zaskakująco to Norwegia wyszła na prowadzenie za sprawą Olimba już w drugiej minucie meczu. Finów stać było w pierwszej tercji tylko na jedno trafienie autorstwa Pakarinena. Druga tercja to dominacja Finów, najpierw bramkę zdobył Lundell, a chwilę później do siatki krążek skierował Nousiainen. Trzecia tercja znów rozpoczęła się od przewagi Norwegów, co udokumentowali bramką Lindstroma. Nadzieję na dobry wynik Norwegom rozwiali Innala oraz Bjorninen. Finowie, dzięki zwycięstwu zajmują trzecie miejsce w tabeli grupy B!

Szwajcaria 0:7 Szwecja

To miało być wyrównane spotkanie. Miało, ale Szwedzi mieli inne zdanie na ten temat. Spodziewaliśmy się zaciętej gry, a dostaliśmy show w wykonaniu jednej reprezentacji. Szwedzi wygrali każdą tercję, a ostatecznie pokonali Szwajcarię 7:0. Zaskoczenie to mało powiedziane, bowiem przed tym meczem Szwajcarzy mieli na koncie dwie wygrane, a Szwedzi dwie porażki. Mimo przegranej, Helweci zajmują trzecie miejsce w grupie A, a Szwecja dała sobie nadzieję na awans z grupy!

Jutro kolejne cztery starcia na Mistrzostwach Świata Elity w hokeju na lodzie!