Po raz trzeci z rzędu i czwarty raz w historii JKH GKS Jastrzębie zdobył Puchar Polski. W dzisiejszym finale na Jantorze ekipa z Jastrzębia pokonała Re-Plast Unię Oświęcim 3:2!

Pierwsza tercja na remis

Pierwsza odsłona finałowego meczu na Jantorze rozpoczęła się od mocnego uderzenia, i to dosłownie. W drugiej minucie Maris Jass spowodował upadek przeciwnika za co został ukarany karą dwóch minut. Grający w osłabieniu JKH GKS Jastrzębie wyszedł jednak na prowadzenie za sprawą Zackary’ego Phillipsa, który umieścił krążek w bramce po skutecznym wykonaniu rzutu karnego. Chwilę później karę dwóch minut otrzymał zawodnik Unii Oświęcim Patrik Luza, ale dzisiejsi „goście” nie potrafili wykorzystać przewagi. Co nie udało się grając w przewadze udało się w 12. minucie. Bramkę na remis zdobył Daniił Oriechin. Na przerwę zawodnicy obu drużyn schodzili z remisem, 1:1.

Jastrzębie wychodzi na prowadzenie

Na druga tercję spotkania hokeiści JKH wyszli naładowani bardzo pozytywnie. Już w 4. minucie drugiej odsłony bramkę dla „gospodarzy” zdobył Roman Rac. Mimo ataków zarówno jednej jak i drugiej drużyny pozostałe 15 minut nie przyniosło zmiany rezultatu. Po dwóch tercjach lepsi byli obrońcy trofeum z Jastrzębia.

Trzy tercje wystarczyły!

Trzecia tercja rozpoczęła się od ataków drużyny Unii Oświęcim. Byli oni blisko bramki wyrównującej, jednak nie potrafili skutecznie skierować krążka do siatki Jastrzębian. W 47. minucie meczu zespół dowodzony przez Roberta Kalabera zdobył trzecią bramkę, a jej autorem był Kamil Wróbel. Na 13 minut przed końcem meczu Unia musiała odrobić dwie bramki. Nerwowo zaczęło się robić w końcówce. JKH broniło się w trójkę, przeciwko komplecie drużyny z Oświęcimia. Napór zespołu przegrywającego był bardzo silny, aż w końcu na 35 sekund przed końcem regulaminowego Brett McKenzie wlał nadzieję w serca fanów Unii Oświęcim. Czasu zabrakło, JKH wygrało ten mecz 3:2!

Jest to trzecie trofeum z rzędu dla JKH GKS Jastrzębie, a czwarte w całej historii tego klubu. Ekipa z Jastoru nadal nie przegrała finału w Pucharze Polski. Mimo, że dzisiaj nie zagrała świetnego spotkania to wystarczyło do pokonania równie dobrej dzisiaj ekipy Unii. Zawodnicy z Oświęcimia mieli swoje szanse, ale niestety ich nie wykorzystali i to JKH wróci do Jastrzębia z Pucharem Polski!