Za nami większość spotkań 3. kolejki polskiej ligi piłkarzy ręcznych!

W 3. kolejce PGNiG Superligi w akcji znów zobaczyliśmy najlepsze polskie drużyny. Większość z nich swoje mecze rozegrało w sobotę. Kolejne bardzo pewne zwycięstwo odniósł zespół Łomży Kielce, który pokonując ekipę z Kalisza aż 26:43 umocnił się na pozycji lidera tabeli.
W tej serii gier nie zabrakło jednak sporej niespodzianki. Wydarzyła się ona w Puławach, gdzie miejscowa drużyna Azotów mierzyła się ze spisywaną na straty Gwardią Opole. Pierwsza połowa upłynęła pod dyktando gospodarzy, którzy po trzydziestu minutach prowadzili 20:17. Druga część meczu należała jednak do zawodników z Opola, którzy wygrali 12:16. Faktem stało się jednobramkowe zwycięstwo zespołu, który w ostatnich latach w starciach z Azotami ponosił regularne i dotkliwe klęski.

W niedzielę swój kolejny mecz w trwającym sezonie ligowym rozegrała Wisła Płock. Tym razem Nafciarze na wyjeździe musieli zmierzyć się z Unią Tarnów. Goście odnieśli spodziewaną wygraną różnicą aż dwunastu bramek. Pomimo wygrania wszystkich dotychczasowych starć klub z Płocka zajmuje drugą lokatę w tabeli. Na fotelu lidera dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu pozostają gracze Łomży Kielce.

Przed nami jeszcze dwie rywalizacje w ramach 3. kolejki PGNiG Superligi. We wtorek Górnik Zabrze zmierzy się z Piotrkowianinem, zaś w środę Wybrzeże Gdańsk powalczy z Zagłębiem Lubin.

Początek 4. kolejki PGNiG Superligi już w najbliższy piątek!