Watford to drugi po Norwich klub, który zapewnił sobie awans do Premier League. W sobotę w 44. kolejce Championship piłkarze z Vicarage Road pokonali u siebie Millwall 1:0, dzięki czemu wiedzą, że zakończą sezon na co najmniej na drugim miejscu. Zarówno „Kanarki”, jak i „Szerszenie” wracają do najwyższej klasy rozgrywkowej po roku nieobecności.

Bramkę na wagę awansu zapewnił „Szerszeniom” ich najlepszy strzelec Ismaila Sarr. Skrzydłowy w tym sezonie ma na swoim koncie już 13 goli. Senegalczyk w 11. minucie spotkania zamienił karnego na bramkę. Tym samym Watford na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek ma 88 punktów. To o 10 więcej od trzeciego Brentfordu, który do rozegrania ma jeszcze trzy mecze. Liderem Championship pozostaje Norwich z 93 oczkami, które już tydzień temu przypieczętowało promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

Teoretycznie Szerszenie mają jeszcze szansę na mistrzostwo. W tym scenariuszu Kanarki musiałby przegrać swoje dwa ostatnie mecze u siebie z Reading i na wyjeździe z Barnsley. Z kolei podopieczni Xisco nie mogliby sobie pozwolić na stratę punktów w starciach z Brentford i Swansea.

O trzecie miejsce gwarantujące awans do Premier League w play-offach powalczą zespoły Brentford, Bournemouth, Swansea i Barnsley. Gdyby „Wisienkom” udało się wygrać turniej na Wembley, doszłoby do niespotykanej sytuacji. Trzy kluby, które spadły w zeszłym roku z najwyższej klasy rozgrywkowej, wróciłyby po zaledwie sezonie przerwy.

Autor: Artur Wahlgren