Już za kilkadziesiąt minut będziemy świadkami hitu włoskiej Serie A, Juventus Turyn na swoim stadionie podejmie AS Romę. Spotkanie będzie tym ciekawsze, że obie drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli. Według ekspertów faworytem dzisiejszego spotkania jest drużyna gospodarzy.

„Stara Dama” w ostatnich tygodniach prezentuje bardzo dobrą formę. Motywująco na piłkarzy z Turynu musi także działać punktowa strata do lidera w tabeli Serie A. Wiele będzie zależało od formy lidera Juventusu, czyli od Cristiano Ronaldo. Taki zestaw czynników powoduje, że przed Romą dziś piekielnie trudne zadanie.

Zadanie, będzie piekielnie trudne, ale nie niewykonalne. Ostatnie bezpośrednie mecze pokazują, że Roma bywa niewygodnym rywalem dla „Starej Damy”. Na niekorzyść gospodarzy działają plotki o rzekomym kryzysie w szatni. Wydaje się jednak, że taki pojedynek jak dziś byłby idealną okazją do zaprzeczenia medialnym doniesieniom. Ekipa ze stolicy Włoch musi także zwrócić szczególną uwagę na defensywę. Ta jest najgorszą wśród drużyn z czołówki ligi, a takich okazji nie zwykł marnować Cristiano Ronaldo.

Jednego możemy być pewni, dziś w Turynie czekają nas wielkie sportowe emocje. Początek meczu o godzinie 18.00, transmisja na antenie Radia Gol.

UDOSTĘPNIJ