Poniedziałkowe spotkanie w ramach Fortuny 1. Ligi zakończy zmagania 14. kolejki. Tym razem na boisku zobaczymy Stomil Olsztyn podejmujący Sandecję Nowy Sącz.

Stomil tego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Nierówna forma w efekcie zafundowała olsztynianom 17. pozycję w tabeli Fortuny 1. Ligi, z dorobkiem zaledwie dziesięciu punktów. W teorii niewiele dzieli ich od klubów znajdujących się nieco wyżej, na względnie bezpiecznych stołkach. Przebicie się do bezpiecznej strefy nie będzie jednak łatwe. Mecz z Sandecją może być sygnałem, po którym olsztynianie wezmą się do pracy i w kolejnych meczach z drużynami notowanymi niewiele wyżej zdobędą bardzo istotne punkty. Szczególnie, że w ostatnim czasie Stomil zdołał zwyciężyć z GKS-em Tychy oraz Miedzią Legnica.

Sandecja z kolei radzi sobie ostatnio w kratkę. Trzy razy wywalczyła komplet, dwukrotnie uległa przeciwnikom i musi uważać, gdyż na jej miejsce premiowane grą w play offach czyha kilka zespołów. Różnica punktowa między drużynami od czwartego do dziewiątego miejsca jest minimalna i każdy najmniejszy błąd może okazać się decydujący. Mecz ze Stomilem to teoretycznie okazja do zdobycia kilku oczek i umocnienia się na pozycji, z drugiej może, choć wcale nie musi, okazać się pierwszym gwoździem do trumny.

Początek spotkania już o godzinie 18:00. Relację z tego meczu przeprowadzi dla Państwa Bartosz Pająk w Kanale 1. Radia GOL, gdzie serdecznie zapraszamy.

Autor: Liwia Waszkowiak

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.