Rzym to nie tylko stolica Włoch, ale też miasto, w którym dziś mogą umrzeć marzenia kibiców Milanu. Po fantastycznym 2020r. podopieczni Stefano Piolego spuścili z tonu i dziś drżą o pozostanie w topowej czwórce. Tymczasem Roma zrobi wszystko, żeby zająć ich miejsce.

Rzymianie obecnie zajmują piąte miejsce w ligowej tabeli. Uzbierali dotąd 44 oczka, co stale pozwalało im gonić czołówkę, chociaż uczciwie należy przyznać, że drużyna Paulo Fonseki konsekwentnie wykonuje swoje zadania. Raczej niewiele w tym sezonie mówi się o postawie tego zespołu, ogrywają tych, których powinni, a z najgroźniejszymi przeciwnikami raczej skromnie przegrywają. Najlepszymi strzelcami tej ekipy są Henrik Mikhitaryan oraz Jordan Veretout, z dziewięcioma golami. Tuż za nimi znajduje się etatowy napastnik Romy od kilku sezonów – Edin Dżeko – dotychczas siedem trafień.

W Milanie kryzys, co się zowie. Mogli już mieć autostradę do mistrzostwa, a tymczasem presja na zostanie w topowej czwórce, ciągle wzrasta. Najgorsze z ich perspektywy jest to, że nie można w ciemno zakładać, iż wrócą na dobre tory. Porażka w derbach z Interem aż 0:3, niezwykle boleśnie sprowadziła ich na ziemię. Gdzieś formę zagubił najlepszy strzelec Milanu Zlatan Ibrahimović, którego licznik bramek zatrzymał się na 14. Za błędy w ostatnich meczach ze składu wyleciał dotychczasowy kapitan Alessio Romagnoli. Wiele wskazuje na to, że ten mecz nie będzie najłatwiejszy dla gości.

Transmisja w Radiu GOL kanał 1, od godziny 20:45. Komentuje Szymon Przedpełski. 

Zapraszamy!

UDOSTĘPNIJ
Arkadiusz Bogucki
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.