Reprezentacja Polski U17 pod wodzą Marcina Włodarskiego pokonali Serbię 3:2, co dało im awans do półfinału ME! Awans do europejskiego czempionatu jest równoznaczny z awansem na listopadowe Mistrzostwa Świata!

Choć do końca było nerwowo, kadra U17 sprostała wyzwaniu! W 90 minucie spotkania Polacy przypieczętowali wynik spotkania na 3:2 za sprawą świetnego strzału z rzutu wolnego Filipa Rejczyka.

Trafienie w czwartej minucie sprawiło, że nasza reprezentacja zaczęła w tym spotkaniu dominować. Potwierdzają to statystyki – Polacy w pierwszej części spotkania oddała aż trzynaście strzałów, z czego dziewięć było celnych. Serbowie rozkręcili się dopiero pod koniec pierwszej połowy spotkania, jednak ekipie z Bałkanów brakowało wykończenia.

Drugą połowę nasza reprezentacja rozpoczęła równie odważnie, jednak Serbowie rozkręcili się, wykorzystując miejsce na połowie podopiecznych Marcina Włodarskiego i wyrównali. Jednak nieco ponad 10 minut później Polska wyszła na prowadzenie za sprawą strzału z jedenastki. Serbom jednak ponownie udało się doprowadzić do remisu, i od tego momentu rozglądali się nerwowo za stworzeniem sytuacji do celnego strzału. Ćwierćfinałowy pojedynek przypieczętował w 90 min Filip Rejczyk strzałem z rzutu wolnego.

Dzięki temu zwycięstwu Polacy 30 maja zmierzą się w półfinale Euro z reprezentacją Niemiec, która w rzutach karnych pokonała Szwajcarię.

Autor: Paweł Ziobro